(FOTO) Kradli katalizatory z samochodów, wpadli w ręce policji

7 maja 2021 roku tuż przed godziną 12 kutnowski dyżurny otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki Kutna. Według zgłoszenia nieznany jej mężczyzna miał podejrzanie zachowywać się i kręcić wokół jej samochodu. Kiedy kobieta podchodziła do auta, mężczyzna uciekł w kierunku lasu. Przy samochodzie zauważyła wówczas założony lewarek. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazany rejon.

- R E K L A M A -

Pod samochodem ujawnili nacięty już katalizator. Zgłaszająca wskazała również mundurowym zaparkowany obok opel astra, w którym dwaj mężczyźni przypatrywali się całej sytuacji. Mundurowi wylegitymowali kierowcę oraz pasażera tego pojazdu. Okazali się nimi 28 i 22-letni mieszkańcy Kutna. Mężczyźni byli wyraźnie zdenerwowani. Na ubraniach jednego z nich widoczne był plamy mogące świadczyć o próbie kradzieży przez nich katalizatora.

Policjanci dokonali przeszukania mężczyzn oraz pojazdu w którym się znajdowali. U 28-latka w ubraniu ujawniono potwierdzenie umowy sprzedaży katalizatora. Ponadto mężczyzna ten posiadał również przy sobie amfetaminę. Obaj zostali zatrzymani i osadzenie w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

- R E K L A M A -

„Intensywna praca śledczych potwierdziła, że dwaj zatrzymani wspólnie z jeszcze jednym ustalonym już przez mundurowych mężczyzną tego dnia usiłowali dokonać kradzieży katalizatora z samochodu opel astra. Zebrany materiał dowodowy potwierdził również, że mężczyźni kilka dni wcześniej dokonali kradzieży także dwóch innych katalizatorów. Jeden z nich został już odzyskany przez mundurowych” – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

8 maja mężczyźni usłyszeli zarzuty za kradzieże katalizatorów oraz za usiłowanie kradzieży jednego z nich. 28-latek dodatkowo usłyszał zarzut za posiadanie środków psychotropowych. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. Sprawa jest rozwojowa. Zatrzymanie trzeciego sprawcy to kwestia czasu. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Kutno


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: