(FOTO) Krośniewianka wygrywa i umacnia się na fotelu lidera B Klasy

Świetnie rundę wiosenną zainaugurowali piłkarze Krośniewianki Krośniewice, którzy wygrali na własnym boisku z GKS-em Byszew 4-0. Dzięki zwycięstwu ekipa Tomasza Marciniaka ma już dwa punkty przewagi nad Różą Kutno.

Krośniewianka przystępowała do meczu z GKS-em Byszew ze świadomością, że punkty straciła Róża Kutno, która jest jednym z faworytów do awansu do A Klasy. O meczu kutnian pisaliśmy tutaj: Remis Róży Kutno na inaugurację rundy wiosennej

- R E K L A M A -

Pierwsza połowa była zacięta i ekipa z Byszewa postawiła Krośniewiance wysoko zawieszoną poprzeczkę. Mimo trudności, gospodarze przed przerwą zdobyli jedną bramkę i prowadzili po 45 minutach.

Po zmianie stron GKS wciąż nie dawał za wygraną i od początku atakował bramkę strzeżoną przez Błaszczyka, ale golkiper z Krośniewic nie dał się pokonać ani razu. O wiele mniej powodów do zadowolenia miał za to bramkarz z Byszewa, który w drugiej połowie trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki. Ostatecznie po dobrej drugiej połowie Krośniewianka wygrała 4-0 i powiększyła przewagę nad Różą Kutno do 2 punktów. Za tydzień ekipa z Krośniewic jedzie do Witoni na mecz z tamtejszą Witonianką, która także zgłasza chęci awansu do A Klasy.

- R E K L A M A -

Cieszymy się z dzisiejszego zwycięstwa. Na początku było trudniej, ale rozkręciliśmy po strzeleniu pierwszej bramki. W drugiej połowie dołożyliśmy trzy gole i wygraliśmy 4-0. Miałem dziś do dyspozycji dużą liczbę zawodników i jestem zadowolony z frekwencji. Dobrze, że jest tylu chłopców, bo chcemy wygrywać w kolejnych meczach i awansować. Musimy walczyć i zobaczymy, jak to będzie dalej. Remis Róży ze Swędowem to dla nas dobra informacja, bo obie te drużyny straciły po dwa punkty – powiedział Panoramie trener Krośniewianki Tomasz Marciniak.

Krośniewianka Krośniewice 4-0 GKS Byszew
1-0 32. Osiński
2-0 69. Kłosiński
3-0 73. Osiński
4-0 77. Janiak

Sędziował: Zbigniew Morawski

- R E K L A M A -

Krośniewianka: Błaszczyk – Arkita, Duczyński, Grochowina A,. Grzelak, Janiak, Kartowski, Osiński, Piasecki, Prokopiak, Szadkowski. Rezerwowi: Bogdański, Kłosiński, Dzikowski, Grochowina W., Sobczyk, Jędrzejczak, Cieśliński.

GKS Byszew: Florczak – Wilkowski, Majda, Miszczak M., Miszczak W., Stoliński, Korkowski, Brzeziński, Stańczyk, Gomulak, Olejniczak. Rezerwowi: Pęgowski, Łykowski, Maciag, Majczak, Nowakowski, Woźniak- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: