(FOTO) Kutnianie udali się do kościołów ze święconką. Druga Wielkanoc w dobie pandemii

Od samego rana w kutnowskich parafiach rozpoczęło się tradycyjne święcenie pokarmów w związku ze zbliżającą się Wielkanocą. Mimo trwającej pandemii kutnianie licznie udali się ze święconkami.

W największej kutnowskiej parafii pw. św. Wawrzyńca święcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbywa się przed kościołem na specjalne przygotowanym stole w godzinach 8-12. Jak informuje parafia, księża udadzą się także na okoliczne wioski i proszą o przygotowanie święconki tylko przed remizami Ochotniczych Straży Pożarnych.

- R E K L A M A -

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, jednocześnie na stole znajdowało się mniej święconek niż zazwyczaj. Na terenie kościoła obowiązywał także reżim sanitarny, parafianie musieli między innymi zakrywać usta i nos. Święcenie pokarmów odbywa się także w pozostałych kutnowskich kościołach. W każdym z nich księża przypominają o reżimie sanitarnym.

Warto przypomnieć, że zestaw potraw wchodzących najczęściej w skład święconki to jaja, baranek, sól kuchenna, chleb, wędliny, pieprz czy babka wielkanocna.

- R E K L A M A -

Będą wielkanocne transmisje on-line

Z kolei w związku z Triduum Paschalnym parafie pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie oraz pw. Błogosławionych Męczenników Kutnowskich zapraszają parafian do śledzenia transmisji na żywo z liturgii – w Wielką Sobotę, Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: