(FOTO) Napadli i pobili staruszkę, zatrzymano dwóch młodych mężczyzn

Do 12 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy w Wigilię napadli starszą kobietę w Krośniewicach i ukradli jej torebkę. Dzięki intensywnym działaniom mundurowych napastnicy zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia. 25 grudnia 2020 roku sąd zdecydował, że mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

24 grudnia 2020 roku dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju do którego miało dojść na ul. Poznańskiej w Krośniewicach. Z ustaleń mundurowych wynikało, że 75-letnia kobieta we wczesnych godzinach porannych robiła zakupy w jednym ze sklepów, po czym poszła do domu.

- R E K L A M A -

Przed swoją posesją została zaatakowana przez dwóch mężczyzn, którzy założyli jej kaptur na głowę, wepchnęli do rowu, a następnie uderzając kilkukrotnie po głowie zabrali torebkę z pieniędzmi oraz zakupy. Następnie uciekli. Kobieta na szczęście w wyniku tego zdarzenia nie odniosła poważnych obrażeń.  Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z Komisariatu Policji w Krośniewicach przy wsparciu policjantów z Wydziału Kryminalnego z kutnowskiej komendy od razu podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Zbierali informacje, zabezpieczali wszystkie ślady i dowody.

Dzięki zaangażowaniu i  skrupulatnej analizie zebranych materiałów, jeszcze tego samego dnia mężczyźni zostali zatrzymani. Okazali się nimi 23 i 20-letni mieszkańcy powiatu kolskiego. Mężczyźni w trakcie zatrzymania byli nietrzeźwi. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Usłyszeli zarzuty rozboju za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. 25 grudnia na wniosek Prokuratora Rejonowego w Łęczycy Sąd zdecydował , że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

- R E K L A M A -

źródło: KPP Kutno- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: