Wiadomości KutnoNa sygnale(FOTO) Nawałnica szalała w naszym regionie. Zerwane dachy, połamane drzewa i brak prądu

(FOTO) Nawałnica szalała w naszym regionie. Zerwane dachy, połamane drzewa i brak prądu

To była kolejna noc, którą długo będą pamiętać zarówno mieszkańcy jak i strażacy z powiatu kutnowskiego. Nad naszą okolicą znów przeszła nawałnica i wyrządziła duże straty.

- Reklama -

Już w zeszłym tygodniu nawałnica wyrządziła duże szkody w naszym powiecie, ale niestety dzisiejszej nocy (ze środy na czwartek) znów było bardzo groźnie. Nawałnica połamała wiele drzew, zerwane zostały linie energetyczne, a także zerwanych i uszkodzonych zostało kilka dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

W działania zaangażowani są zarówno strażacy z PSP w Kutnie jak i Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu kutnowskiego.

Wichura w strażackich statystykach rozpoczęła się w środę około godziny 22, gdy w Julinkach (gm. Kutno) na DK60 spadło drzewo, które uniemożliwiło przejazd.

- Reklama -

Później wydawało się, że gwałtowne burze przejdą „bokiem”, ale niestety było to mylne. Żywioł szalał na terenie niemal całego powiatu, choć najwięcej strat wyrządził w jego wschodniej części – na terenie gmin Żychlin i Bedlno.

To właśnie tam silny wiatr zerwał dachy z kilku budynków. Zgłoszenia o stratach wciąż wpływają do dyżurnego operacyjnego KP PSP w Kutnie i trwa usuwanie skutków nawałnicy.

- Reklama -

– Zastęp z naszej jednostki od godziny 23 walczy ze skutkami nawałnicy jaka nawiedziła powiat kutnowski. Najbardziej ucierpiały miejscowości na wschodzie powiatu między innymi Śleszyn, gdzie silny wiatr zrywał dachy z budynków – relacjonują druhowie z OSP KSRG Komadzyn.

Wciąż bez prądu zostaje także wiele domostw – między innymi w Kutnie na Łąkoszynie czy w gminie Żychlin – i jak informuje Energa Operator, służby nie ustają w wysiłkach, aby zasilanie powróciło do domów jak najszybciej.

O sytuacji i stratach wyrządzonych przez żywioł będziemy informować na bieżąco na łamach www.PanoramaKutna.pl

AKTUALIZACJA:
- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: