(FOTO) Od dziś duże utrudnienia na Łąkoszynie. Lepiej omijać tę część Kutna

W związku z zakończeniem kolejnego etapu prac na skrzyżowaniu DK60/60a/92/DW702 w Kutnie, od jutra będzie tam obowiązywała nowa organizacja ruchu.

Zakończono prace na ulicy Łąkoszyńskiej (DW702) i Bitwy pod Kutnem (DK60a), które polegały na wymianie warstw wierzchnich i konstrukcji drogi. Niezależnie od tego rozbudowany został wylot DW702, co pozwoliło wyznaczyć w tym miejscu osobny pas dla skręcających w prawo. W dalszym ciągu jednak ruch na osi północ – południe (Zgierz – Płock) będzie się tym miejscu odbywał wahadłowo i będzie kierowany za pomocą sygnalizacji.

- R E K L A M A -

Największe jednak zmiany dotyczą ulic: Objazdowej (DK60) i Sklęczkowskiej (DK92).

Na ulicy Sklęczkowskiej (DK92) będzie ruch dwukierunkowy, natomiast na ulicy Objazdowej (DK60) – po wschodniej stronie skrzyżowania – na całej długości przebudowywanego odcinka (ok. 250 m) jazda będzie się odbywała po jednym pasie wahadłowo i będzie sterowana za pomocą sygnalizacji. W związku z tym należy spodziewać się sporych utrudnień. (W podobnych przypadkach wykonawca deklaruje wprowadzenie ręcznego sterowania ruchem).

- R E K L A M A -

Kierowcy, w miarę możliwości, powinni więc rozważyć możliwość wyboru innej trasy. Na skrzyżowaniu zachowana zostanie możliwość skręcania we wszystkich kierunkach.

Wprowadzenie nowej organizacji ruchu nastąpi w godzinach południowych. Zakończenie remontu przewidywane jest na koniec sierpnia.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: