(FOTO) Pijana kobieta wjechała samochodem w słup! Miała blisko 1,5 promila

Mając blisko półtora promila alkoholu w organizmie 35-latka zdecydował się wsiąść za kierownicę audi. Skutkiem nieodpowiedzialnego zachowania, jazdy na „podwójnym gazie” było zderzenie ze słupem energetycznym.

Mając blisko półtora promila alkoholu w organizmie 35-latka zdecydował się wsiąść za kierownicę audi. Skutkiem nieodpowiedzialnego zachowania, jazdy na „podwójnym gazie” było zderzenie ze słupem energetycznym. Poza wykroczeniem, za które została już ukarana mandatem odpowie za przestępstwo drogowe. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest między innymi karą do 2 lat więzienia.

- R E K L A M A -

31 stycznia 2021 roku około godz. 16.00 policjanci pojechali na ul. Łęczycką w Piątku, gdzie miało dojść do wypadku. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce i zobaczyli wbitą osobówkę w słup, który przechylił się na jezdnię zabezpieczyli miejsce i wyznaczyli objazdy.

Po tym, jak strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu uwolnili kierującą z rozbitego audi, policjanci zbadali jej stan trzeźwości. Okazało się, że 35–latka miała w organizmie blisko półtora promila alkoholu. Przed zdarzeniem jechała drogą W703, od Łęczycy i na wjeździe do Piątku jak wynika ze wstępnych ustaleń poruszając się z nadmierną prędkością straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na chodnik i bokiem auta uderzyła w słup energetyczny.

- R E K L A M A -

Na szczęście nikt poza kierującą nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Poza mandatem, którym kierująca została ukarana odpowie za przestępstwo drogowe. Za prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi między innymi 2 lata więzienia.

Po raz kolejny możemy przekonać się jakim zagrożeniem na drodze są nietrzeźwi kierujący. Dlatego pamiętajmy, jeżeli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Twoje zgłoszenie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

- R E K L A M A -

Źródło: KPP Łęczyca

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: