(FOTO) Pływali pontonem po stawie w parku Traugutta. Teraz ma być czyściej

Spacerując po parku Traugutta można było zobaczyć dziś... ponton pływający po stawie. Jak przekazuje kutnowski magistrat, było to zaplanowane działanie, które ma poprawić sytuację związaną z jakością wody.

W stawie w Parku Traugutta nie powinno być już problemów z czystością wody. Zadbali o to pracownicy firmy Bio-Gen z Namysłowa.

Specjalny preparat ma poprawić jakość wody, która w ostatnim czasie znacznie się pogorszyła. Głównie z powodu długiej zimy, opadających do wody kwiatostanów i liści drzew oraz jedzenia wrzucanego przez mieszkańców, chcących dokarmiać kaczki.

- R E K L A M A -

Preparat użyty przez tę firmę złożony jest z bakterii. Ograniczają one zawartość związków biogennych, co hamuje rozwój glonów i sinic oraz redukuje osady na dnie zbiornika. Dzięki temu zwiększa się przejrzystość wody oraz zmniejsza się ilość osadów, a to wpływa pozytywnie na organizmy żyjące w stawie – wyjaśnia Jarosław Makowski, kierownik Biura Zieleni Miejskiej w UM Kutno.

Po zabiegu przeprowadzonym przez firmę z Namysłowa, woda będzie biologicznie czysta. Preparat nie jest groźny dla ryb ani kaczek żyjących w stawie. Koszt zabiegu to 4 000 złotych. Niewykluczone, że jesienią będzie on powtórzony.

źródło: UM Kutno- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: