(FOTO) Pobili i okradli 15-latka. Dwie osoby zatrzymane

Kutnowscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 5 kwietnia 2021 roku w Kutnie przy ulicy Warszawskie Przedmieście. Dwóch mężczyzn pod pretekstem poczęstowania papierosem i skorzystania z telefonu zaczepiło 15-latka. Nastolatek zgodził się pod warunkiem, że telefon będzie trzymał w ręku, a rozmowa będzie prowadzona przez głośnik. Po użyczeniu telefonu i skończonej rozmowie wszyscy się rozeszli.

- R E K L A M A -

Po chwili obaj mężczyźni podbiegli z powrotem do nastolatka i zaczęli go kopać i bić rękoma po głowie. Na koniec wyrwali mu z ręki telefon i zabrali z kieszeni głośnik. Następnie uciekli pomiędzy bloki. Pokrzywdzony doznał lekkich obrażeń niewymagających hospitalizacji. Nastolatek powiadomił o całym zajściu policję. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Skrupulatnie analizowali poszlaki, drobiazgowo sprawdzali zebrane informacje. Na ich podstawie wytypowali podejrzanych. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Kutna w wieku 21 lat. 14 kwietnia 2021 roku zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

- R E K L A M A -

W mieszkaniu jednego ze sprawców policjanci odnaleźli skradziony telefon ukryty w kotłowni pod węglem. Mężczyźni 15 kwietnia 2021 roku usłyszeli prokuratorskie zarzuty rozboju. Sąd zdecydował, że najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP KUTNO

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: