(FOTO) Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Nie spodziewali się tego, co było w bagażniku

58 tysięcy sztuk papierosów nie mających polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z kutnowskiej grupy "SPEED" u 46-latka. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku podczas kontroli drogowej. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano wstępnie na ponad 65 tysięcy zł.

7 kwietnia 2021 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wchodzący w skład grupy „SPEED” zatrzymali do kontroli drogowej bmw na francuskich tablicach rejestracyjnych. 45 – latek kierował pojazdem pomimo braku jego dopuszczenia do ruchu.

- R E K L A M A -

Za powyższe wykroczenie kierujący został ukarany mandatem karnym. Policjanci, po sprawdzeniu wymaganych dokumentów, trzeźwości kierującego oraz stanu technicznego pojazdu, skontrolowali także przewożony bagaż.

Mundurowi znaleźli i zabezpieczyli na tylnej kanapie samochodu oraz w bagażniku 58 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki, gdzie usłyszał  zarzut paserstwa akcyzowego.

- R E K L A M A -

Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek naraziłyby Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na ponad 65 tysięcy złotych.  Za taki czyn grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: