(FOTO) Przebudowa wylotówki z Kutna zakończona. Jest dużo udogodnień

Zakończyła się przebudowa ulicy Chopina w Kutnie. Prawie kilometrowy fragment ulicy łączącej Drogę Krajową nr 92 z ulicą Łęczycką został kompleksowo zmodernizowany.

Na zrealizowanym odcinku, droga została poszerzona do siedmiu metrów i jest teraz dostosowana do potrzeb samochodów ciężarowych obsługujących lokalne firmy. Po przebudowie pojawiły się również zatoki postojowe dla mieszkańców, wymieniona została kanalizacja deszczowa.

- R E K L A M A -

Remont ulicy Chopina był potrzebny, w tym momencie mamy gładką nawierzchnię przystosowaną do ciężkiego transportu obsługującego znajdujące się w pobliżu przedsiębiorstwa. Została wykonana nowa podbudowa drogi, krawężniki czy udogodnienia dla mieszkańców tej części miasta w postaci zatok postojowych – podsumowuje Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Modernizacja kosztowała nieco ponad 2 060 000 złotych. Zrealizowało ją konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne MAWEX. Prace związane z przebudową trwały przez blisko osiem miesięcy.

źródło: UM Kutno
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: