(FOTO) Ruszyły szczepienia kutnowskich strażaków przeciwko COVID-19

W środę (24 marca br.) rozpoczął się proces szczepień służb mundurowych. Szczepienia funkcjonariuszy odbywają się w całym kraju w szpitalach węzłowych i łącznie w 133 punktach szczepień.

Od tego dnia, na terenie całego kraju szczepieniu poddają się kolejni funkcjonariusze PSP oraz druhowie OSP, którzy zadeklarowali chęć przyjęcia szczepionki. Szczepienia funkcjonariuszy koordynuje Komenda Główna Policji.

- R E K L A M A -

Przez pierwszych pięć dni szczepień (od 24 do 28 marca br.) zaszczepionych zostało ponad 2,3 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 3,5 tys. strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych.

Na terenie powiatu kutnowskiego w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym w pierwszy dzień zostało zaszczepionych łącznie 46 strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

- R E K L A M A -

Dalsze szczepienia będą odbywały się zgodnie z przyjętym harmonogramem szczepień.

Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak był jednym z pierwszych strażaków, którzy poddali się szczepieniu 24 marca, podczas inauguracji procesu szczepień i zaapelował wówczas do strażaków słowami: „Funkcjonariuszki i funkcjonariusze, druhny i druhowie apeluję szczepcie się! Jesteście na pierwszej linii frontu! Żeby ratownik mógł ratować musi być zdrowy”.

- R E K L A M A -

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP, st. kpt. Mariusz Jagodziński
Zdjęcia: st. kpt. Mariusz Jagodziński


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: