(FOTO) Strażnicy miejscy pomagają seniorom. Chodzi o szczepienia przeciwko COVID-19

Seniorzy i potrzebujący z Kutna mogą liczyć na pomoc Straży Miejskiej w przypadku transportu na szczepienie przeciwko COVID-19. W ostatnim tygodniu strażnicy kilkukrotnie przewozili potrzebujących do punktów szczepień.

Od 22 stycznia zarejestrowano 49 osób potrzebujących transportu na zabieg. Do tej pory udało się zrealizować 39 transportów. W jednym z nich potrzebna była nawet pomoc straży pożarnej.

Cały czas trwają zapisy na skorzystanie z możliwości transportu zarówno jeśli chodzi o tych, którzy jeszcze nie byli szczepieni jak i tych, którzy przyjęli już pierwszą dawkę. Dysponujemy profesjonalną pomocą ratowników medycznych oraz pojazdami specjalistycznymi do przewozu osób niepełnosprawnych. Ponadto posiadamy do dyspozycji wózek inwalidzki dla osób które mają problemy w poruszaniu się  zapewnia Adam Sztonderski  koordynator z wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Kutno.

- R E K L A M A -

Podczas realizacji transportów współpracujemy z OSP Dąbrowszczak i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Dowóz do punktów szczepień jest całkowicie bezpłatny.

Osoby niepełnosprawne, oraz inne mające obiektywne problemy w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień mogą zgłaszać taką potrzebę pod nr telefonu 24 253 12 16, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Przed zgłoszeniem należy mieć wyznaczony termin szczepienia.

źródło: UM Kutno- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: