(FOTO) Tak wygląda Masowy Punkt Szczepień w Kutnie. Kiedy ruszy?

W Kutnie powstał Masowy Punkt Szczepień, który mieści się w hali sportowej "Staszica". Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy zostanie oficjalnie uruchomiony. Władze powiatu czekają na decyzję z NFZ-u.

– Starostwo Powiatowe w Kutnie przygotowało Masowy Punkt Szczepień we współpracy z firmą DERMEX Sp z o.o.. Utworzony punkt jest w pełni przygotowany do działania. Data uruchomienia punktu będzie przekazana niezwłocznie po uzyskaniu informacji przez NFZ – informuje Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

- R E K L A M A -

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Kutnie, nad szczepieniami w powiecie kutnowskim będzie czuwać 5 zespołów, w tym: 13 pielęgniarek, 4 lekarzy, 2 ratowników medycznych, 2 fizjoterapeutów, 3 pracowników niemedycznych.

– Jednocześnie chciałbym zapewnić mieszkańców Powiatu, że punkt szczepień, który znajdować się będzie w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie, będzie miejscem gdzie w sposób bezpieczny otrzymają Państwo swoją dawkę szczepionki – dodaje Kowalik.

- R E K L A M A -

Masowy punkt szczepień będzie w stanie zaszczepić aż 2500 osób tygodniowo. Starosta zachęca także do rejestracji na szczepienia przez Internet oraz specjalny numer telefonu 989.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: