(FOTO) Tragiczne warunki na Mickiewicza. Zadłużenie sięga wielu tysięcy złotych!

Czy sypiące się kamienice przy Mickiewicza w Kutnie doczekają się remontów? Sytuacja mieszkaniowa jest tam naprawdę trudna, ale jak się okazuje, około osiemdziesiąt procent lokatorów nie płaci czynszu i zadłużenie sięga wielu tysięcy złotych.

Warunki mieszkaniowe w kamienicach przy ulicy Mickiewicza mówiąc delikatnie pozostawiają wiele do życzenia. Sypiący się tynk z elewacji, przeciekający dach, wszechobecna wilgoć, brak kanalizacji czy zaniedbane toalety – lista problemów jest naprawdę długa.

Niedawno w tej sprawie przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej zorganizowali konferencję prasową, którą relacjonowaliśmy w tym miejscu: Konferencja Koalicji Obywatelskiej na Mickiewicza. Mówili o kamienicach i lokatorach

- R E K L A M A -

O sprawę związaną z trudnymi warunkami panującymi w kamienicach przy Mickiewicza zapytaliśmy w kutnowskim magistracie. Usłyszeliśmy między innymi o tym, że większość lokatorów nie płaci czynszu. Mimo to, zarządca budynków nie chce zostawić mieszkańców na pastwę losu.

Problem jest nam znany. Byliśmy na miejscu i widzieliśmy, jak wygląda sytuacja – komentuje Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno. – Trzeba mieć jednak na uwadze ważną rzecz w tej dyskusji: kto tam mieszka i dlaczego tak to wygląda, a nie inaczej. W większości mieszkają tam osoby, które nie opłacają czynszu i jest to bardzo dużym problemem. Okazuje się, że około 80 procent mieszkających tam lokatorów nie płaci czynszu. A jeśli nie płaci się czynszu, to później nie można mieć pretensji do zarządcy o to, że nie prowadzone są tam remonty.

- R E K L A M A -

Warto przypomnieć, że ci mieszkańcy, którzy regularnie płacą czynsz, mają możliwość starania się o zmianę mieszkania na takie o wyższym standardzie i mogą one uzyskać dodatkowe punkty za złą sytuację mieszkaniową. Te dodatkowe punkty mogą przesądzić o szybszej kwalifikacji do lokalu o wyższym standardzie – wyjaśnia K. Klimaszewski.

W najbliższych latach, mimo sytuacji związanej z dużymi zaległościami w czynszu wśród mieszkańców, planowane są inwestycje w kamienicach na Mickiewicza.

- R E K L A M A -

Miasto będzie realizowało tam inwestycje polegające między innymi na zabezpieczeniu newralgicznych miejsc, które zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców – zapowiada K. Klimaszewski. – W przyszłym roku lub w latach kolejnych mieszkania w tych kamienicach będą sukcesywnie przyłączane do kanalizacji, tak aby, każde z nich miało swoją toaletę. Takie są plany Zarządu Nieruchomości Miejskich, który jest zarządcą tych kamienic.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: