(FOTO) W gminie Kutno już czuć święta! Koła gospodyń wiejskich przygotowały wielkanocne pyszności

Dziś w Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyło się świąteczne spotkanie, na którym wielkanocne pyszności zaprezentowały panie z kół gospodyń z naszej okolicy.

Swój kulinarny kunszt zaprezentowały panie z: Koła Gospodyń Wiejskich w Wierzbiu, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Gołębiew, Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi, Koła Gospodyń Wiejskich w Wysokiej Wielkiej i Koła Gospodyń Wiejskich „Sójka” w Kolonii Sójki.

- R E K L A M A -

Na stołach zobaczyć można było mnóstwo pyszności, które są nieodłącznym elementem świąt wielkanocnych. Wśród potraw przygotowanych przez zdolne kucharki z regionu były między innymi: szynka jajeczna, mazurek, babka wielkanocna, kiełbasa, chrzan, jaja pod niemal każdą postacią, żurek z białą kiełbasą, wilcze kluchy z zasmażaną kapustą, pieczona kaczka z owocami, pasztet z królika, sernik na zimno, roladki i wiele, wiele innych.

Ja dziś jestem pod wielkim wrażeniem tego, co przygotowały panie z kół gospodyń wiejskich. Myślę, że to jest piękna prezentacja polskiej tradycji. Bardzo dziękuję za przygotowanie tych stołów, gratuluję pomysłowości i kultywowania tych pięknych tradycji” – mówiła Justyna Jasińska, wójt gminy Kutno.

- R E K L A M A -

„Zbliżają się święta wielkanocne i chcę w ten sposób podzielić się ze społecznością kulturą stołu wielkanocnego prezentowanego przez różne koła i różne tradycje z naszej gminy Kutno. Mam nadzieję, że tak jak i mnie tak i państwa zachwycą wykonania i produkty, które są zaprezentowane na każdym ze stołów” – dodawała wójt Jasińska.

Spotkanie odbyło się w reżimie sanitarnym.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: