(FOTO) W starostwie rozmawiali o gospodarce wodnej w regionie

18 czerwca w budynku Starostwa Powiatowego w Kutnie miały miejsce warsztaty związane z gospodarką wodną w regionie. Organizator – Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bartoszewicach zaprosił na spotkanie wszystkich wójtów z terenu powiatu kutnowskiego oraz przedstawicieli lokalnych spółek wodnych.

- poniżej dalsza część artykułu -

W prelekcjach brali udział również przedstawiciele Powiatu Kutnowskiego: Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego Tomasz Walczewski oraz główny specjalista Barbara Miszkiewicz.

- poniżej dalsza część artykułu -

„Lokalne Partnerstwa do spraw Wody” (LPW) to oficjalna nazwa spotkań, podczas których kształtuje się współpraca polegająca na zarządzaniu zasobami wodnymi w lokalnym rolnictwie. Celem projektu jest diagnoza stanu zasobów wodnych w powiecie kutnowskim oraz analiza formalno-prawna uwzględniona w Prawie Wodnym.

Powiat Kutnowski został wytypowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Centrum Doradztwa Rolniczego jako miejsce do przeprowadzenia pilotażowego spotkania LPW. Obecnie wybierani są partnerzy działający w ramach programu, którzy będą reprezentować odpowiednie sektory gospodarki wodnej. Powiat kutnowski, znajduje się w specyficznym położeniu geograficznym. Ze względu na swój rolniczy charakter zmaga się z wieloma problemami.

- poniżej dalsza część artykułu -

– Jednym z nich jest dostęp do naturalnych źródeł wodnych. Dlatego cieszy nas, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zauważyło ten problem i wybrało nasz powiat jako pierwszy do przeprowadzenia programu wspierającego lokalną gospodarkę wodną. Jesteśmy gotowi współpracować z podmiotami Urzędu Wojewódzkiego oraz lokalnymi spółkami wodnymi – mówi Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Tomasz Walczewski.
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklamaopen