(FOTO/WIDEO) Poseł Joński symbolicznie wspiera biały personel. Przekazał mikrofalówkę i czajnik

Dziś przed kutnowskim szpitalem odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Dariusza Jońskiego i szefowej kutnowskich pielęgniarek Anny Baranowskiej. Głównym tematem była sytuacja białego personelu. Parlamentarzysta przekazał także symboliczne dary.

To już chyba nasza piąta konferencja w ostatnim roku, gdzie poruszaliśmy różne problemy białego personelu, problemy kutnowskiego szpitala i tego, co się tutaj działo – mówił podczas konferencji Dariusz Joński.

Parlamentarzysta KO przekazał na ręce Anny Baranowskiej, przewodniczącej kutnowskich pielęgniarek, symboliczne dary.

- R E K L A M A -

Chcę Państwu powiedzieć, że dziś przyjechałem tu z dwóch powodów. Po pierwsze chcę przekazać tę symboliczną mikrofalówkę i czajnik, bo to jest taka symbolika braku szacunku rządzących dla białego personelu. W większości szpitali nikt nie dba, by ten personel miał trochę łatwiej, trochę lżej, poprzez te podstawowe AGD, by pełnić tą ciężką służbę. Namawiam oczywiście wszystkich, by wspierać symbolicznie ten biały personel, bo rządzący nie widzą potrzeby – mówił parlamentarzysta.

Joński podczas konferencji poinformował także o tym, że w maju odbędzie się rozprawa, w której udział weźmie Anna Baranowska.

- R E K L A M A -

Drugi powód to sprawa pani Baranowskiej. Jako przewodnicząca pielęgniarek, która stała w ich obronie, sama stała się ofiarą. Poprzedni dyrektor wpadł na genialny pomysł, by w czasie pandemii pozwać przewodniczącą za to, że tak de facto walczy o pieniądze, które nie przyszły dla pielęgniarek i położnych – 12 maja, w Dzień Pielęgniarek, będzie tu w sądzie w Kutnie rozprawa i pani przewodnicząca będzie brała w niej udział. Ja dziś zadeklarowałem, że będę obecny na tym posiedzeniu sądu, bo uważam, że to jest kuriozum. Rządzący zamiast pomagać pielęgniarkom czy położnym to w tym czasie pozywają je za naruszenie praw pracowniczych – komentował Joński.

Anna Baranowska podziękowała za wsparcie i ciepłe słowa, jakie padły z ust parlamentarzysty Koalicji Obywatelskiej.

- R E K L A M A -

W imieniu koleżanek mogę tylko podziękować za te ciepłe słowa, które usłyszałam od pana posła. Oczywiście w tym roku dzień pielęgniarki i położnej z powodu pandemii nie będzie obchodzony hucznie. Dziękujemy za te ciepłe słowa i dziękujemy również za to, że ktoś w ogóle o nas pamięta – powiedziała z kolei Anna Baranowska.

Zobacz wideo i zdjęcia z konferencji prasowej:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: