(FOTO/WIDEO) Wielka akcja służb, rozbito grupę przestępczą. Wśród zatrzymanych mieszkańcy naszego powiatu

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i stołeczna Policja rozbiły międzynarodową grupę przestępczą. Zatrzymano 22 osoby - w tym na terenie powiatu kutnowskiego. Straty jakie poniósł Skarb Państwa to ok. 190 mln zł.

Grupa działała w latach 2016-2021. Za pośrednictwem składu podatkowego w woj. łódzkim organizowała dostawy i dystrybucję oleju smarowego na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej, bez płacenia należnych podatków i opłat krajowych.

- R E K L A M A -

Grupa wprowadzała do obrotu paliwo silnikowe w postaci oleju smarowego, powstającego poprzez zmieszanie oleju napędowego pochodzącego spoza Unii Europejskiej, z niewielką ilością komponentów. Komponenty do produkcji skład podatkowy kupował od firm z Niemiec, Litwy, Łotwy, Czech i Wielkiej Brytanii. Gotowy produkt dostarczano do przedsiębiorstw zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Estonii, na Węgrzech, na Litwie i Łotwie. Przez sieć fikcyjnych podmiotów trafiał również do Austrii, Hiszpanii, Belgii i Włoch.

Na terenie Polski towar trafiał m.in. do firm transportowych i gospodarstw rolnych. Pochodzenie paliwa „legalizowano” poprzez sieć podmiotów, wystawiających fikcyjne faktury.

- R E K L A M A -

Postępowanie prowadzi Prokuratura Regionalna w Warszawie. Przestępstwa zarzucane podejrzanym to kierowanie albo działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, uszczuplenia należności publicznoprawnych, pranie brudnych pieniędzy, a w przypadku dwojga z oskarżonych zarzut popełnienia tzw. zbrodni fakturowej. Grozi im kara od 5 do 25 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KAS


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: