(FOTO) Wielka bijatyka na osiedlu, kilka osób zatrzymanych. W ruch poszła nawet… hulajnoga

Kutnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę. Cała trójka usłyszała zarzuty pobicia, a dodatkowo bracia usłyszeli zarzuty za uszkodzenie mienia i naruszenia miru domowego. Zostali oddani pod dozór policyjni. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia 2021 roku około godz. 23:00 na jednym z kutnowskich osiedli. Między grupą młodych ludzi, a wracającym do domu małżeństwem doszło do utarczki słownej. Po chwili awantura przeniosła się do klatki schodowej w bloku, w którym mieszka małżeństwo. Tam dwaj mężczyźni w wieku 17 i 21 lat zaatakowali 40-latka, który wraz z żoną próbował wejść do swojego mieszkania. Zaczęli bić go pięściami po całym ciele.

- R E K L A M A -

Sąsiedzi słysząc krzyki na klatce schodowej wyszli z mieszkania próbując uspokoić towarzystwo. Wówczas również oni zostali zaatakowani przez napastników. 51-letni mężczyzna był bity pięściami po całym ciele przez dwóch napastników. Jego żona natomiast została zaatakowana przez kobietę wspólnie z nieustalonym jeszcze dotychczas mężczyzną. Agresorzy, jak się później okazało, bracia poprzez kopanie nogami oraz pchanie uszkodzili również drzwi do mieszkania jednego z małżeństw, a także wdarli się do niego naruszając mir domowy.

Na koniec starszy z braci, 21-latek, zabrał z klatki schodowej stojącą tam hulajnogę i wychodząc na zewnątrz rzucił nią w okno mieszkania znajdującego się na parterze, powodując wybicie szyby oraz uszkodzenie żaluzji. Została wezwana policja.

- R E K L A M A -

– Pokrzywdzonym została udzielona pomoc medyczna, na szczęście nie wymagali hospitalizacji. Po przybyciu na miejsce mundurowych, napastników nie było już na klatce schodowej. Po krótkich poszukiwaniach napastnicy zostali namierzenie przez policjantów z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Jak się okazało agresorzy to mieszkańcy Kutna, wszyscy byli pod wpływem alkoholu – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Zostali osadzeni w policyjnym areszcie. 12 kwietnia 2021 roku usłyszeli zarzuty. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie starszemu z braci łącznie 5 zarzutów. Dwa za pobicie, dwa za uszkodzenie mienia oraz za naruszenie miru domowego. Młodszy z braci usłyszał 4 zarzuty, dwa za pobicie, kolejny zarzut za uszkodzenie mienia i naruszenie miru domowego.

- R E K L A M A -

Natomiast 20 – letnia kobieta usłyszała zarzut pobicia. Cała trójka została oddana pod dozór policyjny oraz objęta zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Przestępstwo pobicia zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za uszkodzenie mienia grozi im do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast naruszenie miru domowego zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności. W chwili obecnej są prowadzone dalsze czynności śledcze zmierzające do ustalenia pozostałych uczestników zdarzenia.

Źródło: KPP Kutno / własne

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: