(FOTO) Wielkie serce policjanta, dzieli się krwią z potrzebującymi. Został doceniony

Pełni służbę dzielnicowego w Posterunku Policji w Piątku a jedną z jego pasji jest honorowe krwiodawstwo. Mowa tu o st.asp. Dominiku Wojtczaku, który dla ratowania życia ludzkiego oddał już blisko 16 litrów krwi. Zaangażowanie dzielnicowego docenił Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi przekazując na jego ręce list gratulacyjny.

13 stycznia 2021 roku mł.insp. Zbigniew Gruszczyński Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy przekazał na ręce st.asp. Dominika Wojtczaka list gratulacyjny w imieniu nadinsp. Sławomira Litwina. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi docenił zaangażowanie i wkład w propagowanie krwiodawstwa przez dzielnicowego Posterunku Policji w Piątku. Stawiając go za wzór do naśladowania dla policjantów w imieniu własnym oraz kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi życzy satysfakcji oraz kolejnych zasług na rzecz krwiodawstwa.

- R E K L A M A -

St.asp. Dominik Wojtczak służbę w policji rozpoczął w 2005 roku zasilając szeregi łęczyckiej policji. Pierwsze sześć lat służył w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym . W 2011 roku wybrał inną ścieżkę rozwoju kariery zawodowej stając się policjantem pierwszego kontaktu. Obecnie jest dzielnicowym mieszkańców z terenu gminy Piątek.

Honorowym krwiodawcą został 18 lat temu a przez ten czasu oddal już blisko 16 litrów krwi, która trafiła dla potrzebujących. Za zasługi dla krwiodawstwa otrzymał srebrną odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia” oraz medalem „Zasłużony dla Krwiodawstwa” RCKiK w Łodzi. Nie jest jedynym dzielnicowym z Posterunku Policji w Piątku, który honorowo oddaję krew, kroku dotrzymują mu koledzy, którzy czynnie uczestniczą w zbiórkach organizowanych przed łęczycka komendą.

- R E K L A M A -

Źródło: KPP Łęczyca


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: