(FOTO) Wielkie testowanie w Kutnie. KS sprawdzał piłkarzy z całej Polski

Takiego sparingu nie było już dawno. KS Kutno mierzył się dziś z III-ligowym Pelikanem Łowicz, a w składzie drużyny z Kutna wystąpiło kilkunastu testowanych zawodników. Mecz został podzielony aż na cztery części i trwał łącznie 2,5 godziny.

Szkoleniowcy KS Kutno zapowiadali kilka dni temu, że będą przyglądać się młodym zawodnikom i dziś ich słowa zamieniły się w czyny. W składzie KS-u na mecz z Pelikanem Łowicz nie było żadnego piłkarza, który wiosną bronił żółto-niebieskich barw! Z kolei w ekipie Pelikana zagrali między innymi Adrian Marcioch i Tomasz Dąbrowski, którzy pożegnali się z KS-em i już nie będą występować na Kościuszki 26.

- R E K L A M A -

Ostatecznie w sobotnim sparingu Pelikan okazał się lepszy i wygrał 4–0.

Wynik dzisiejszej potyczki był sprawą drugorzędną. Przyglądaliśmy się wielu młodym piłkarzom z całej Polski. Na pewno był to zarówno dla nich jak i dla nas bardzo pożyteczny sparing. Młodzi piłkarze, a aż ośmiu z nich miało status młodzieżowca, mogli sprawdzić się na tle solidnego rywala, jakim jest Pelikan. W najbliższych dniach będziemy podejmować pierwsze decyzje personalne, co do testowanych zawodników – powiedział po meczu portalowi PanoramaKutna.pl Paweł Klekowicki, II trener KS Kutno.

- R E K L A M A -

Klub na razie nie podaje personaliów poszczególnych zawodników, którzy są testowani.

Warto dodać, że sobotni sparing sędziował Paweł Malec, który na co dzień biega z gwizdkiem na boiskach I ligi, a w poprzednim sezonie był także arbitrem podczas jednego meczu Ekstraklasy pomiędzy Cracovią a Wartą Poznań.

- R E K L A M A -

To będzie zdecydowanie pracowity weekend dla KS, bowiem już jutro (niedziela 11:00) kolejny sparing. Tym razem na bocznym boisku kutnianie zmierzą się z innymi III-ligowcem, Sokołem Aleksandrów Łódzki. W składzie KS-u powinniśmy zobaczyć kilka kolejnych nowych twarzy.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: