(FOTO) Witonianka lepsza od Róży w meczu na szczycie B Klasy

W meczu na szczycie B Klasy Róża Kutno przegrała na własnym boisku z Witonianką Witonia 2-3 (0-2). Wkrótce więcej informacji.

W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany i żaden z zespołów nie chciał za bardzo się odkryć. Gdy wydawało się, że pierwsze czterdzieści pięć minut zakończy się bezbramkowym remisem, do akcji wkroczył Tomasz Szymczak, który w krótkim odstępie czasu dwukrotnie pokonał Rafała Gosposia. Do przerwy Witonianka prowadził zatem 2-0.

- R E K L A M A -

Po zmianie stron podopieczni Jacka Czekalskiego rzucili się do ataków i za wszelką cenę chcieli doprowadzić choćby do remisu. Kutnianie zepchnęli gości do defensywy i raz po raz gościli pod ich polem karnym. Przewagę udokumentował golem Filipczak i Róża złapała kontakt z rywalami.

Wydawać mogło się, że remis jest już na wyciągnięcie ręki, ale wtedy na 3-1 dla przyjezdnych podwyższył Jędrzejczak. Róża w końcówce odpowiedziała jeszcze golem Sekleckiego, ale na więcej brakło czasu i ostatecznie kutnianie przegrali 2-3. Porażka sprawiła, że Róża praktycznie nie ma już szans na awans do A Klasy.

Po rozegranych 26 spotkaniach Witonianka ma na koncie 66 punktów i przewodzi w tabeli. Drugi jest Huragan Swędów (62 punkty i 24 mecze), zaś trzecia jest Róża Kutno (25 spotkań, 60 punktów). Czwarte miejsce zajmuje Krośniewianka Krośniewice (59 punktów, 24 mecze)

Róża Kutno 2-3 Witonianka