(FOTO) Wycinka drzew na Wybickiego budzi emocje. „Ta ulica nigdy nie była tak goła”

Z jednej strony potrzebna przebudowa drogi i chodników, a z drugiej wycinka drzew, która po raz kolejny w naszym mieście wzbudza niemałe emocje. Głos w sprawie inwestycji na ul. Wybickiego zabrali działacze Koalicji Obywatelskiej, którzy w czwartek przedstawili swoje zdanie na konferencji prasowej.

Na Wybickiego przebudowano w ostatnim czasie niemal całą infrastrukturę – jezdnię, chodniki i parkingi. I to bardzo cieszy okolicznych mieszkańców, bowiem rozwiąże ich problemy z jazdą samochodem, czy spacerowaniem po chodniku. Ale niestety podczas potrzebnej w tej części miasta inwestycji, wyciętych zostało wiele drzew. To nie spodobało się między innymi działaczom Koalicji Obywatelskiej, którzy w czwartek zorganizowali konferencję prasową.

- R E K L A M A -

– Chcemy przedstawić temat związany z ulicą Wybickiego, na której tak jak widać toczą się prace budowlano-remontowe. Natomiast to, co nas martwi to kolejne działanie związane z wycinką drzew. Znam tę ulicę od 43 lat i nigdy nie była tak goła – mówił podczas konferencji Artur Gierula, radny powiatowy.

Gierula zwrócił się z apelem, aby przy kolejnych tego typu inwestycjach brano pod uwagę zachowanie zieleni.

- R E K L A M A -

Tak, aby miasto Kutno było miastem zielonym, przyjaznym dla mieszkańców, zapewniającym wyższy komfort funkcjonowania, wyższą i lepszą jakość powietrza. Proszę się rozejrzeć, przy takim zabetonowanym podłożu, wszystkie opady, które spadną, będą spływały do kanalizacji. Będziemy mieli suszę, bo nic nie wyrośnie – uważa Gierula.

Głos w sprawie zabrała także Martyna Stasiak, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk. Jak mówi, na Wybickiego wycięto kilkanaście drzew, w tym ogromne kasztanowce. Poruszyła także temat dotyczący przebudowy ulicy Morcinka, gdzie także wyciętych ma zostać wiele drzew.

- R E K L A M A -

Na planie zagospodarowania terenu na ulicy Morcinka jest taka sytuacja, że w planach jest wycięcie 64 drzew z ulicy, na której znajduje się łącznie 99 drzew. Martwi mnie to i nie możemy iść w politykę typowo wycinkową drzew w naszym mieście, tym bardziej, że jest to miasto róż – mówiła M. Stasiak.

Działaczka jest zdania, że powinno się stosować politykę przesadzania drzew i dbania o zieleń.

Tym bardziej, że miasto stara się o Zieloną Oś miasta. Chciałabym podkreślić, że w 2014 roku miasto w artykułach podkreślało, że powstanie rozarium. Na początku miało być w parku Traugutta, aczkolwiek teraz ta decyzja została zmieniona i rozarium ma powstać w ramach Zielonej Osi Miasta.(…) Ostatnio niestety nasze miasto zostało okrzyknięte miastem betonu a nie miastem róż. I to mnie bardzo smuci i niepokoi – dodawała asystentka posłanki Hanajczyk.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: