(FOTO) Wyjątkowe eksperymenty w „Kasprowiczu”

W tym tygodniu w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie zainteresowana młodzież ze wszystkich szkół podstawowych powiatu kutnowskiego odbiera z zachowaniem reżimu sanitarnego Labboxy, czyli zestawy doświadczalne z biologii i chemii.

Można w nich znaleźć odczynniki, sprzęt laboratoryjny, dzięki którym uczniowie w przystępny sposób będą mogli zrozumieć prawa biologii i chemii. Labboxy pobudzają kreatywność To zabawa i nauka, nauka przez zabawę.

- R E K L A M A -

Eksperymenty pobudzają ciekawość, a co ważne wpisują się w podstawę realizowanego przez młodzież programu nauczania. Eksperymentowanie z wykorzystaniem Labboxów przyczynia się do rozwoju kompetencji uczniów nie tylko w zakresie nauk ścisłych czy przyrodniczych. Zainteresowanie projektem jest ogromne.

Zostało przygotowanych ponad 100 Labboxów. Dla uczniów zostały przewidziane wyjątkowe nagrody rzeczowe, a także certyfikaty udziału w projekcie. Młodzież i rodzice są zainteresowani także innowacyjną klasą biologiczno-chemiczną z biologią i chemią doświadczalną, która startuje od września w Kasprowiczu. Jest to jedyna taka klasa w Polsce, w której program nauczania powstaje we współpracy z Polską Akademią Nauk.

źródło: II LO im. Kasprowicza w Kutnie


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: