(FOTO) Wykopy na Narutowicza, spore utrudnienia przy rondzie

Spore utrudnienia w ruchu czekają na kierowców jadących ulicą Narutowicza. Prowadzona jest tam ważna inwestycja realizowana przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie.

Największe utrudnienia czekają na zmotoryzowanych kierowców zjeździe i wjeździe na rondo Solidarności przy ulicy Narutowicza. Prace wykonywane są tam przy użyciu ciężkiego sprzętu i ruch odbywa się wahadłowo.

- R E K L A M A -

„Na ulicy Narutowicza trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej. Wykonuje je firma, którą wybrał PWiK Kutno. To są prace, które zostały zaakceptowane w planie inwestycyjnym PWiK. Prace trwają na odcinku od ronda Solidarności do ul. Okrzei” – informuje Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

Sieć w tym miejscu wymagała gruntownej modernizacji

Jak dowiadujemy się, PWiK Sp. z o.o. przystąpił do kilkuetapowej inwestycji w ulicy Narutowicza, mającej na celu wymianę instalacji sanitarnej, która stanowi kluczowy element układu odbioru ścieków w centralnej części miasta.

- R E K L A M A -

Sieć kanalizacyjna Ø 400 wybudowana w 1969 roku, z uwagi na wieloletnie użytkowanie oraz występujące nieszczelności wymaga gruntownej modernizacji. Sprawność systemu kanalizacyjnego pogarsza, między innymi wprowadzanie do kanalizacji wód przypadkowych (gruntowych), co jest przyczyną zajmowania światła przepustu kanału.

Wzrost nierównomierności przepływu ścieków, skutkuje częstą blokadą instalacji sanitarnej. Szczegółową analizę i ocenę aktualnego stanu poszczególnych odcinków sporządzono na podstawie inspekcji kamerą TV, obejmującą identyfikację uszkodzeń, takich jak: załamania, wrośnięte korzenie, pęknięcia, korozję, erozję oraz przesunięcia rur.

- R E K L A M A -

Ze względu na aspekt ekonomiczny punktowa naprawa kanalizacji jest nieopłacalna. Nowa sieć będzie wykonana z rur GRP Ø 500 mm, PVC Ø 160 mm, 200 mm, 315 mm oraz studnie rewizyjne w systemie GRP i żelbetowe. Zakończenie pierwszego etapu budowy zaplanowano na czerwiec bieżącego roku, w efekcie powstanie 349,30 mb sieci plus przyłącza.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: