reklama
reklama

(FOTO) Za nami pierwsze posiedzenie Rady Seniorów. Wiadomo, kto stanie na jej czele

Na pierwszym posiedzeniu zebrała się w czwartek (10.06) kutnowska Rada Seniorów. Kandydatury członków rady zostały wysunięte przez stowarzyszenia działające na terenie Miasta Róż. W październiku ubiegłego roku nastąpiło głosowanie, które wyłoniło członków rady. Teraz nadszedł czas na pierwsze posiedzenie organu, który ma być ciałem doradczym prezydenta Kutna.

Bardzo się cieszymy, że po miesiącach obostrzeń związanych z pandemią mogło odbyć się inauguracyjne spotkanie rady. Po pierwsze, bo zostało ukonstytuowane bardzo ważne gremium, które będzie wytyczało kierunki polityki senioralnej w naszym mieście, a po drugie, bo będzie to prowadzone w ścisłym porozumieniu ze środowiskiem seniorów i dzięki temu liczymy na nowe inicjatywy i pomysły – podkreślał Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

- R E K L A M A -

Rada Seniorów dzisiaj wybierała swoje prezydium. Przewodniczącym został były prezydent Kutna Krzysztof Wacław Dębski. Zastępcą wybrano Stanisława Kołodziejczaka, natomiast sekretarzem została Jolanta Gajda.

Ustaliliśmy już pierwszy termin roboczego spotkania. Myślę, że już po pierwszej naszej dyskusji powiedzieliśmy sobie, czym chcielibyśmy się zajmować. Będziemy chcieli zarazić pomysłami prezydenta i urząd miasta, ale będziemy chcieli również aktywnie działać przy współtworzeniu strategii na kolejne 10 lat. Pomysłów jest sporo. To, co dzisiaj było zaakcentowane, to problem komunikacji i zachęty do aktywności dla seniorów, bo na ten moment aktywnie w życiu miejskim uczestniczy jedynie 10 procent seniorów – zaznaczał Krzysztof Wacław Dębski.

- R E K L A M A -

Poniżej pełny skład kutnowskiej Rady Seniorów:

Krzysztof Wacław Dębski – przewodniczący;
Jolanta Gajda – sekretarz;
Stanisław Gralak;
Julianna Barbara Herman;
Marek Kacprzak;
Maria Kolasińska;
Stanisław Kołodziejczak – zastępca przewodniczącego;
Michał Sinior;
Andrzej Sobczak;
Andrzej Zielonka.

źródło: UM Kutno
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: