(FOTO) Zatrzymano 37-latka – miał zabić swoją konkubinę. Szokujące kulisy zbrodni

37-latek podejrzany o zabójstwo swojej konkubiny zatrzymany na terenie Wieliczki w woj. małopolskim. Ciało 50-letniej kobiety zostało znalezione w miejscu jej zamieszkania na terenie Krośniewic. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

14 stycznia 2021 roku do dyżurnego kutnowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o znalezieniu zwłok w jednym z mieszkań na terenie Krośniewic. Pod wskazany adres skierowano policjantów, którzy ujawnili ciało kobiety. Zwłoki leżały na podłodze, na ciele denatki znajdowały się rany kłute i cięte. Czynności procesowe na miejscu prowadzili policjanci z Komisariatu w Krośniewicach wspólnie z mundurowymi z kutnowskiej komendy pod nadzorem Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Łęczycy.

Szybka i sprawna analiza zgromadzonego w sprawie materiału pozwoliła na wytypowanie podejrzewanego.  Był to konkubent denatki. Z ustaleń mundurowych wynikało, że sprawca mógł przebywać na terenie województwa małopolskiego. Dyżurny kutnowskiej komendy natychmiast podjął współpracę ze wszystkimi jednostkami Policji oraz Straży Granicznej celem zatrzymania wytypowanego mężczyzny.

- R E K L A M A -

Płynny przepływ informacji i mobilizacja służb doprowadziła do zatrzymania 15 stycznia 37-letniego mężczyzny na terenie  Wieliczki przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Niepołomicach. Mężczyznę zatrzymano na jednym z parkingów. Jak się okazało kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Zaangażowanie i pomoc policjantów z KPP w Wielczce, którzy przeprowadzili z zatrzymanym niezbędne czynności procesowe sprawiła, że jeszcze tego samego dnia mężczyznę przekonwojowano do Kutna. Podejrzany usłyszał zarzut zabójstwa oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 16 stycznia 2021 roku sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Łęczycy zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Przestępstwo zabójstwa jest zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: