(FOTO) Zima zaatakowała w Kutnie. Miasto wyjaśnia, co z pługami

Atak zimy sprawił, że warunki na drogach w całym kraju są ciężkie. Nie inaczej jest w Kutnie, gdzie biały puch zalega na wielu ulicach.

Atak zimy sprawił, że warunki na drogach w całym kraju są ciężkie. Nie inaczej jest w Kutnie, gdzie biały puch zalega na wielu ulicach.

Padający śnieg i dość silny wiatr sprawiają, że jesteśmy dziś świadkami śnieżnych zamieci. Taka aura sprawia, że chodniki i drogi pokryte są białym puchem. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność, a kutnowski magistrat zapewnia, że od samego rana drogowcy walczą z załamaniem pogody.

- R E K L A M A -

Pługopiaskarki pojawiły się na ulicach miasta już wczesnym rankiem. Drogowcy walczą ze śniegiem już od 5:00. Dwa ciężkie samochody dbają o to, by drogi w mieście były przejezdne. Nie jest to proste, ponieważ mróz i silny wiatr utrudniają pracę firm odśnieżających miasto. Silny wiatr powoduje bowiem, że śnieg, który został już raz odgarnięty, z powrotem znajduje się na drodze – mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego kutnowskiego magistratu.

Apelujemy do kierowców o ostrożność, bo warunki są naprawdę ciężkie. Kto może, niech lepiej nie wyjeżdża dzisiaj samochodem – dodaje Klimaszewski.

- R E K L A M A -

Z apelem do mieszkańców regionu zwracają się także mundurowi. Ostrożna jazda może zapobiec wypadkom i tragediom.

Śliska nawierzchnia znacznie wydłuża drogę hamowania. Zwiększymy odstęp od pojazdu, który jedzie przed nami, aby w każdej chwili móc bezpiecznie się zatrzymać. Przy dojeżdżaniu do skrzyżowań nie hamujmy w ostatniej chwili, tylko zwolnijmy dużo wcześniej – apelują policjanci.

- R E K L A M A -

Jak mówią mundurowi, każdy manewr wyprzedzania lub wymijania może być niebezpieczny, dlatego, żeby nie stracić panowania nad autem, wykonujmy je mniej gwałtownie. Pamiętajmy również, że żaden, nawet najbardziej nowoczesny system hamowania nie uchroni nas przed lodowiskiem na jezdni.

zdjęcia: kamery Toya Go, UM Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: