reklama

Fotowoltaika w Polsce – gdzie jest najbardziej popularna?

Fotowoltaika – tani, pewny, bezpieczny i w pełni ekologiczny prąd ze słońca. Jak go nie pokochać? Polacy wiedzą, co dobre i szybko przekonują się do dobrych rozwiązań. Nic dziwnego, że dziś panele słoneczne możemy spotkać na dachu prawie każdego domu. Czy są regiony, w których takie instalacje są szczególnie popularne?

- R E K L A M A -

Fotowoltaika – tani, pewny, bezpieczny i w pełni ekologiczny prąd ze słońca. Jak go nie pokochać? Polacy wiedzą, co dobre i szybko przekonują się do dobrych rozwiązań. Nic dziwnego, że dziś panele słoneczne możemy spotkać na dachu prawie każdego domu. Czy są regiony, w których takie instalacje są szczególnie popularne?

Dynamicznie rosnąca popularność paneli słonecznych

Odnawialne źródła energii biją dziś rekordy popularności. W dobie kryzysu energetycznego tani i pewny prąd jest na wagę złota. Dzięki licznym programom wsparcia, w tym rządowej inicjatywy „Mój Prąd” instalacje fotowoltaiczne stały się dostępne dla każdego. Na ich założenie nie trzeba wydawać fortuny. Korzystanie z ich możliwości wiąże się z licznymi korzyściami. Udział fotowoltaiki w krajowym miksie energetycznym ma coraz większe znaczenie. Pod koniec 2020 roku moc zainstalowana w panelach słonecznych wyniosła ponad 4 GW! Eksperci są zgodni – przy tak dynamicznych wzrostach wkrótce będzie to jedno z najważniejszych źródeł wytwarzania energii w naszym kraju!

- R E K L A M A -

Gdzie jest najwięcej paneli słonecznych

Zarówno w dużych miastach, jak i małych wsiach nikogo już nie dziwi widok paneli słonecznych. Mieszkańcy aglomeracji, jak i małych miejscowości równie chętnie sięgają po takie rozwiązanie. Mazowsze, Małopolska, Podkarpacie – tam bez trudu zobaczymy charakterystyczne czarne panele. Równie popularna jest fotowoltaika w kujawsko-pomorskiem. Wszędzie gdzie jest dobre nasłonecznienie, tam można otrzymać darmowy prąd ze słońca!

Polska liderem Europy

Duża popularność instalacji fotowoltaicznych w Polsce sprawia, że nasz kraj znajduje się w ścisłej czołówce europejskich regionów, które pozyskują słoneczną energię. Nasz kraj plasuje się tuż za Niemcami, Holandią i Hiszpanią. Czwarte miejsce w rankingu państw, pod względem przyrostu nowych fotowoltaicznych instalacji to powód do prawdziwej dumy. To zasługa przede wszystkim domowych mikroinstalacji, chociaż trzeba przyznać, że obserwowane są pewne zmiany. Coraz więcej pojawia się farm słonecznych, które zasilają nie tylko pojedyncze domy, ale coraz aktywniej działają na rzecz lokalnych przedsiębiorstw i przemysłu. Czy to dobry pomysł na biznes?

- R E K L A M A -

Kto będzie dalej wspierał słoneczną energię

Liczne korzyści z instalacji własnych paneli słonecznych niewątpliwie nie spotkałyby się z takim zainteresowaniem na rynku, gdyby nie programy wsparcia. Zmiana ich formuły oraz ograniczenie środków przyznawanych na ten cel może wyhamować rynek. Czy tak się stanie? Czy jednak szereg wymiernych korzyści sprawi, że moc zainstalowana w panelach słonecznych będzie równie dynamicznie się zwiększać? Czy takie zalety jak:

  • w pełni ekologiczne pozyskiwanie energii (zeroemisyjność źródła),
  • niezawodność dostaw energii elektrycznej,
  • oszczędność (darmowe pozyskiwanie energii)
  • pełne bezpieczeństwo instalacji

sprawią, że użytkowników fotowoltaiki wciąż będzie przybywać?

Własna elektrownia zapewnia bezpieczeństwo

W dobie kryzysu energetycznego i dramatycznie rosnących cen prądu własne moce wytwórcze to dobry pomysł na zabezpieczenie się przed niepożądanymi i kosztownymi zjawiskami. Galopujące ceny węgla, kłopoty w dostawach gazu oraz przestarzały system energetyczny w kraju to realne zagrożenia dla domowych instalacji. Chcesz mieć własny prąd? Nic prostszego – zacznij czerpać je wprost ze słońca!

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: