Galaktyczny hotel w Konarzewie

Niezwykła atrakcja w postaci innowacyjnego hotelu przyciąga nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości, ale i turystów z całego kraju. W Konarzewie w gminie Piątek zbudowano Energosferę – Innowacyjny Ośrodek Turystyki Edukacyjnej i Biznesowej. Poszerzenie oferty turystycznej województwa łódzkiego nie byłoby możliwe bez dofinansowania z Funduszy Europejskich, to one wspierają i rozwijają turystykę aktywną. Ciekawe miejsca hotelowe przyczyniły się do rozwoju turystyki weekendowej oraz wzmocnienia lokalnej i regionalnej gospodarki turystycznej miasta.

- R E K L A M A -

Energosfera to nie tylko hotel, to centrum edukacji i miejsce rozwoju. Każdy gość ma szansę przeżyć niezwykłą przygodę w obiekcie turystycznym o łącznej powierzchni około 2 hektarów, którego tematem przewodnim jest szeroko rozumiana energia.

Kosmiczna przygoda

Hotel mieści się w cichym, spokojnym, zielonym miejscu. Zbudowano go w kształcie galaktyki spiralnej według zasady złotego podziału. Obiekt stał się nowoczesnym miejscem konferencyjnym z zapleczem noclegowym. Dzięki modernizacji dofinansowanej z Funduszy Europejskich hotel dysponuje dziesięcioma ekskluzywnymi kopułami glampingowymi. Glampingi są komfortowo umeblowane, wyposażone w łazienki z prysznicami. Są ogrzewane i klimatyzowane, by mogły przyjąć gości o każdej porze roku. Ciekawostką jest fakt, że każdej z kopuł patronuje inna planeta, np. Ziemia, Mars, czy Wenus. Z myślą o komforcie gości hotelowych zorganizowano strefę relaksu z sauną suchą, kabiną floatingową oraz balią z gorącą̨ wodą. Latem można odpocząć na miniplaży wysypanej nadmorskim piaskiem. Na terenie Energosfery mieści się restauracja slow food serwująca zdrowe dania, oparte na lokalnych produktach. To sprzeciw wobec życia w pośpiechu, gdzie powolne delektowanie się posiłkiem jest pierwszym etapem zmian. Hotel zapewnia wypoczynek w ciszy i spokoju z dala od zgiełku wielkich miast.

- R E K L A M A -

Edukacja i biznes

Innowacyjny ośrodek oferuje również organizację eventów, wykładów i seminariów naukowych, warsztatów, szkoleń branżowych oraz spotkań integracyjnych. Zajęcia odbywają się w kopułach warsztatowych o powierzchni 110 m2 każda. Do dyspozycji gości jest również kopuła konferencyjna oraz sala wirtualnej rzeczywistości z oryginalnie zaprojektowanymi wnętrzami do pracy twórczej, sprzyjającymi procesom rozwoju osobistego. Szybki Internet zapewnia najnowsza technologia Starlink. Obiekt jest zasilany z odnawialnych źródeł energii. Projekt promuje ekologię oraz budownictwo pasywne, które architektonicznie harmonizuje z naturą. Na dachu jednego z budynków ośrodka mieści się obserwatorium astronomiczne z teleskopem słonecznym do obserwacji Słońca, teleskopem Schmidta Cassegraina i teleskopem Newtona, które są wszechstronnymi lunetami do oglądania przyrody, krajobrazów, ptaków, Księżyca i planet Układu Słonecznego. Obiekt został przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz osób o zróżnicowanych potrzebach w zakresie mobilności, percepcji, sprawności sensorycznej czy komunikowania się. Energosfera to nie tylko hotel, to forma promocji aktywnych form wypoczynku, rozwoju wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i różnych aspektów związanych z ekologią.

Wartość projektu to ponad 7,3 mln zł, w tym dofinansowanie z Funduszy Europejskich wyniosło ponad 4 mln zł. Utworzenie Energosfery podniosło jakość i atrakcyjność gminy Piątek, podniosło konkurencyjność turystyczną miasta, powiatu oraz całego województwa łódzkiego.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: