Gdzie na wakacje kamperem – kraje, które warto odwiedzić

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Podróżowanie kamperem pozwala uciec od zatłoczonych hoteli i szybko zmienić miejsce noclegu. Gwarantuje swobodę wyboru kierunku wyprawy i bliski kontakt z naturą. Jakie są najlepsze kierunki na wakacje kamperem? Oto kraje zapewniające świetne warunki do karawaningu.

Norwegia

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Norwegia słynie z bogato wyposażonej infrastruktury kempingowej i wspiera turystykę na świeżym powietrzu. Do skandynawskiego kraju dostaniemy się promem morskim. Aby podziwiać krajobraz z fiordami, musimy udać się na zachód. Właśnie w tamtych rejonach zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie na tle zachwycającej zatoki.

Podróżując kamperem do Norwegii, z pewnością odpoczniemy od zgiełku wielkich miast. Łatwo znajdziemy upragnioną ciszę i spokój. Dlaczego? Norwegia jest jednym z najsłabiej zaludnionych europejskich krajów. Dzięki temu jej dziewicza natura zapiera dech w piersiach. Przyroda Norwegii, podobnie jak jej klimat, jest dość zróżnicowana. Możemy podziwiać tam zarówno fiordy, jak i rozległe niziny, gęste lasy i wysokie góry. Nadmorskie miasteczka są z kolei niezwykle urokliwe. Norwegia to miejsce, gdzie niemal wszędzie można nocować na dziko, a to zdecydowanie obniża koszty wakacji kamperem. Po drodze do tego kraju uda się też zwiedzić Niemcy oraz Danię również zapewniające świetne warunki do karawaningu.

Chorwacja

Polscy turyści kochają Chorwację. Uwielbiają piękne wybrzeże, zabytkowe miasta, cudowne warunki do żeglowania, malownicze góry oraz zjawiskowe jeziora. Tymi atrakcjami oczywiście można się cieszyć jeszcze bardziej, zamieniając all inclusive w hotelu na wakacje kamperem.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Długie wędrówki i wypoczynek na plaży, a także próbowanie lokalnych specjałów z pewnością umilą letni urlop w słonecznym kraju. Podróż krętymi, lecz bardzo nowoczesnymi drogami wzdłuż wybrzeża będzie komfortowa, a zarazem zagwarantuje mnóstwo olśniewających widoków do podziwiania. Chorwacja nie jest drogim krajem, więc urlop nie nadwyręży domowych finansów. Poza tym ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę kempingową.

Jeżeli planujemy wakacje kamperem, dobrze wyposażony pojazd możemy wynająć na stronie https://kampery-klf24.pl. Warto zapoznać się z ofertą jeszcze przed startem sezonu urlopowego.

Szwecja

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

W tym skandynawskim państwie przeważają wyżyny i lasy. Większość kraju ma przyjemny, umiarkowany klimat. Podróż do Szwecji kamperem daje nam możliwość zachwycenia się dziką tajgą oraz wędrowania po górach. Zdecydowanie warto zobaczyć piękne parki narodowe, szlak turystyczny Kungsleden oraz słynny most nad Sundem.

Kempingi w Szwecji są świetnie wyposażone. Zapewniają więc turystom komfort i wszystkie przedmioty niezbędne do wypoczynku. Z pewnością nie zabraknie tam dostępu do toalety i ciepłego prysznica. Jeżeli chcemy nocować na dziko, łatwo znajdziemy odosobnione miejsce, gdzie odpoczniemy bez hałasu na łonie natury. 

Słowacja

Słowacja to propozycja przede wszystkim dla początkujących w dziedzinie karawaningu. Kraj znajduje się tuż za południową granicą Polski. Podróż nie powinna więc okazać się zbyt wymagająca. Trasa w słowackich górach raczej nie będzie sprawiać problemów. Słowacja okaże się więc dobrym wyborem na pierwsze wakacje kamperem.

Górzysty kraj oferuje piękne piesze szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe. Możemy też skorzystać tam z kąpielisk termalnych. Rodziny z dziećmi będą świetnie się bawić w parkach rozrywki albo ogrodach zoologicznych. Miłośnikom zabytków spodoba się z kolei Bratysława.

Zbliżają się wakacje, dlatego warto już teraz zacząć planować wyjazd. Jeśli chcemy wybrać się w podróż kamperem, świetne warunki dla tej formy turystyki zapewnią Norwegia, Chorwacja, Szwecja i Słowacja. Zdecydowanie warto odwiedzić te kraje, ciesząc się wypoczynkiem na łonie natury i podziwiając piękną architekturę. Wybierając się na wakacje kamperem do tych miejsc, bez problemu można też zwiedzić okoliczne państwa, wzbogacając swoją trasę o kolejne wyjątkowe destynacje.

materiał partnera

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: