reklama
reklama

Gdzie studiować kosmetologię?

Kosmetologia to zawód, który otwiera szerokie możliwości rozwoju. Dzięki niej możesz rozwijać się w kierunku medycznym, który jest jednym z aktualnie najpopularniejszych. Salony kosmetyczne, które właśnie przeżywają swój rozkwit, nie zajmują się jedynie poprawianiem urody, ale przede wszystkim rozpoznawaniem i odpowiednim leczeniem schorzeń skóry, włosów i paznokci. Sprawdź, czy jest to zawód dla Ciebie!

- R E K L A M A -

Kosmetologia – studia i co dalej?

Jak już wspomnieliśmy kosmetologia to jeden z kierunków medycznych. W trakcie studiów opanujesz umiejętności diagnozowania schorzeń skóry, planowania ich leczenia oraz dobrania odpowiednich elementów pielęgnacji po zabiegu. Kosmetologia studia przygotują Cię do pracy, nie tylko w salonie kosmetycznym. Możliwość wyboru trzech różnych ścieżek kariery pozwala na rozpoczęcie pracy związanej z kosmetologią estetyczną i działaniem anti age, jak i w kierunku spa i podologii, a także odnowy biologicznej z elementami dietetyki. Po kosmetologii możesz zatrudnić się więc w: SPA, salonie odnowy biologicznej, salonie kosmetycznym, gabinecie podologicznym oraz w wielu innych miejscach, które będą pracować w tym kierunku.

Kosmetologia – przedmioty i zajęcia

Jak już wspomnieliśmy kosmetologia, w zależności od ścieżki wybranej przez Ciebie, będzie się trochę różnić. Możesz zająć się pracą z kosmetologią estetyczną, wtedy większość Twoich zajęć będzie się opierała o zagadnienia teoretyczne i praktyczne z zakresu pielęgnacji skóry i ciała, współpracę z lekarzami, fizjoterapeutami i dietetykami. Wybierając ścieżkę odnowy biologicznej i SPA poznasz obsługę i możliwości wykorzystania aparatury kosmetycznej oraz medycyny fizykalnej: laseroterapię, krioterapię, ultradźwięki, ale też techniki masażu, aromaterapię czy podstawy dietetyki. Ścieżka podologiczna natomiast pokieruje Cię w stronę leczenie i profilaktyki stóp. W tym zakresie poznasz możliwości diagnozowania chorób stóp, sposoby pielęgnacji kończyn dolnych oraz zabiegów rehabilitacyjnych i kosmetycznych w obrębie tej części ciała, jak i zabiegi podologiczne związane z opieką nad stopą cukrzycową, wrastającymi paznokciami, modzelami i innymi dolegliwościami.

- R E K L A M A -

Studia Łódź – czy warto?

Jeśli chcesz czy studia Łódź to dobry kierunek – jak najbardziej! Łódź to świetny ośrodek akademicki, w którym stacjonuje 11 uczelni wyższych, które oferują prawie 250 kierunków studiów. W tym mieście rozwija się także całe zaplecze akademickie: biblioteki, laboratoria i stowarzyszenia studenckie, dzięki którym szybko znajdziesz praktyki i zdobędziesz doświadczenie w zawodzie.

Studia w Łodzi – praca dla studenta

Oprócz możliwości znalezienia praktyk zawodowych studia w Łodzi pozwalają na połączenie nauki i pracy. Łódź jest miastem, które prężnie się rozwija, dzięki czemu studenci mogą łatwo znaleźć tutaj zatrudnienie, nie tylko w gastronomii, ale także przy produkcji filmowej, w turystyce, a także na wielu innych polach. Co więcej, Łódź to także kolebka festiwali filmowych i muzycznych oraz niezapomnianych imprez!

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: