Gdzie w Kutnie schronić się w razie niebezpieczeństwa? Opublikowano mapę

Dziś udostępniona została mapa, która ma pomóc zlokalizować najbliższy schron lub miejsce tzw. doraźnego ukrycia w razie zagrożenia.

- R E K L A M A -

Dziś w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie odbyła się konferencja prasowa wiceszefa MSWIA Macieja Wąsika oraz komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka dotycząca inwentaryzacji budynków i obiektów budowlanych.

– Inwentaryzacji zostały poddane wszystkie pomieszczenia, które należą do instytucji państwowych, samorządów, wspólnot, spółdzielni i podmiotów gospodarczych prowadzących działalność użyteczności publicznej – podkreślił wiceminister Maciej Wąsik.

- R E K L A M A -

Państwowa Straż Pożarna w ostatnich miesiącach przeprowadziła inwentaryzację obiektów na terenie całego kraju w ramach tzw. rozpoznania operacyjnego prowadzonego własnymi siłami.

Celem inwentaryzacji było rozpoznawanie zagrożeń, w tym w szczególności identyfikacja obiektów osłonowych (miejsc doraźnego schronienia zwanych dalej „MDS”) możliwych do wykorzystania w ramach ochrony ludności podczas krótkotrwałych ekstremalnych zjawisk pogodowych. Inwentaryzowano również budowle ochronne oraz schrony cywilne wyartykułowane w Konwencji Genewskiej.

- R E K L A M A -

Ile schronów jest w Kutnie?

Miasto Kutno jest w posiadaniu sześciu budowli ochronnych. Są to ukrycia typu II przed opadem promieniotwórczym, które zlokalizowane są w Kutnie przy ul. Zamenhofa 9, Zamenhofa 10, Narutowicza 4, Podrzecznej 15, Podrzecznej 17 i Podrzecznej 21 (na mapie są zaznaczone niebieską ikoną)

Więcej o kontroli schronów w Kutnie pisaliśmy tutaj: Kontrolują schrony w Kutnie. „Potrzebny jest pełny remont” [ZDJĘCIA]

Na mapie ponadto można znaleźć tzw. miejsca schronienia doraźneg (zielona ikona na mapie) – są to głównie piwnice w blokach mieszkalnych.

„Mapę schronów” można znaleźć pod tym adresem

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: