Gmina Kutno dziękuje za plony. Trwają dożynki w Głogowcu [ZDJĘCIA/WIDEO]

W najlepsze trwają dożynki gminy Kutno, które odbywają się w Głogowcu. Nie brakowało kolorowego korowodu, pięknych dożynkowych wieńców, a także części muzyczno-artystycznej.

- R E K L A M A -

Gminne dożynki rozpoczęły się w samo południe od przejścia korowodu dożynkowego, na czele którego stanęły Leszczynianki na plac przy sanktuarium w Głogowcu. Tam na ręce wójt gminy Kutno Justyny Jasińskiej symbolicznie przekazano chleb z tegorocznych zbóż, a także piękne wieńce dożynkowe. Następnie odbyła się msza polowa dziękczynna za rolników (w 47 rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Głogowieckiej). Mszy przewodniczył ks Jerzy Modelewski.

W części artystycznej przewidziano między innymi koncert Orkiestry Gminy Kutno, występ Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca Leszczynki, występ dzieci ze szkoły Podstawowej w Gołębiewku, wręczenie nagród w konkursie „Kapliczki gminy Kutno” czy koncert Śpiewającej Rodziny Kaczmarków.

- R E K L A M A -

„Święto plonów to tradycja, która na stałe wpisała się w dzieje polskiej wsi stanowiąc zwieńczenie pracy, a jednocześnie symbol umiłowania jej owoców. Uroczystość Dożynek w Gminie Kutno jest traktowana jako szczególne wydarzenie poprzedzone Mszą Świętą. To okazja do integracji i budowania więzi społecznych, a także możliwość pokazania potencjału naszej gminy w programie artystycznym, kulinarnym i społecznym” – mówi Justyna Jasińska, wójt gminy Kutno.

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Biskupa Łowickiego Andrzeja Franciszka Dziuby, Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego oraz Marszałka województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Dożynki są organizowane we współpracy z Centrum Kultury Gminy Kutno i Szkołą Podstawową im. Władysława Reymonta w Gołębiewku.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: