reklama
reklama
reklama
reklama

„Gmina potrzebuje świeżości”. Rozmowa z Justyną Jasińską, kandydatką na wójta gminy Kutno

Dlaczego zdecydowała się Pani kandydować na stanowisko Wójta gminy Kutno?

- R E K L A M A -

To było poniekąd zaproszenie ze strony mieszkańców. Wielokrotnie byłam przez nich pytana, czy podejmę się tego wyzwania. Długo się zastanawiałam, ale po rozmowach z mieszkańcami, poznaniu
i wysłuchaniu ich problemów, podjęłam decyzję, że będę kandydować. Ta gmina potrzebuje świeżości, zarówno w sposobie zarządzania, jak i kontaktach z ludźmi. Mieszkańcy nie oczekują jakichś wielkich „skoków” w inną przestrzeń, tylko zapewnienia podstawowych potrzeb. I ja chciałabym tym potrzebom sprostać.

Co zatem wymaga poprawienia w gminie Kutno?

- R E K L A M A -

Żyjemy w otoczeniu miasta Kutno, które bardzo dobrze się rozwija. Niestety, wielu okolicznych mieszkańców jest odciętych od kontaktu z miastem. A warto wspomnieć, że nawet Urząd Gminy znajduje się w centrum Miasta Róż. Występują duże problemy z komunikacją publiczną, a nie każdy ma samochód, by dojechać do Kutna. Problem dotyka głównie młodzież i osoby starsze. Połączenia komunikacyjne wymagają usprawnień, aby te osoby mogły współkorzystać z miejskich usług.

Z dużym zaniepokojeniem można też spoglądać w stronę szkół. Młodzież chce się kształcić w dobrych placówkach i szuka ich w mieście. Dobrze, że są takie możliwości, ale dlaczego nie umacniać naszych szkół gminnych? Tu również można się rozwijać i odnosić sukcesy. Należy pamiętać, że młodzież jest naszą przyszłością i kiedyś nas zastąpi. Trzeba odpowiednio ją przygotować, aby nie chciała opuszczać naszych miejscowości, aby czuła się dumna i spójna z terenem, na którym mieszka.

- R E K L A M A -

Mieszkańcy zgłaszają też problem zaniedbanych dróg. Nie chodzi tu stricte o zły stan nawierzchni, choć takie przypadki też się zdarzają, ale o zarośnięte pobocza, które stwarzają niebezpieczeństwo zarówno dla kierujących jak i pieszych. Należy poprawić też sytuację drogową wokół szkół, które powinny być oazą bezpieczeństwa.

Wsparcia wymaga kultura i sztuka. Żyjemy w dobie nasycenia internetem i telewizją, jesteśmy głodni spotkań, które sprzyjają budowaniu relacji międzyludzkich. Trzeba bardziej zadbać o lokalną wspólnotę, o koła gospodyń, strażaków, wędkarzy i wiele innych grup. Słyszę głosy z terenu, że ludzie chcą działać, ale muszą czuć gminne wsparcie.

Poza tym trzeba pracować nad podstawowymi sprawami – pozyskiwaniem środków na wszelakie działania m.in. z zakresu drogownictwa, kanalizacji, gazociągów i termomodernizacji. Będę mobilizować wszystkich, abyśmy działali dla dobra gminy.

Kim jest na co dzień kandydatka na Wójta gminy Kutno?

Jestem kobietą o silnej osobowości, matką dwóch synów i kochającą żoną. Wiele razem przeszliśmy z mężem w życiu i bardzo mnie to ukształtowało. Jestem uśmiechniętą i aktywną osobą, która lubi pracować z ludźmi. Mam bogate doświadczenie w branży rolniczej i posiadam własne gospodarstwo, które od podstaw budowaliśmy wraz z mężem. Jest to dodatkowy atut, który stawia mnie w roli dobrego gospodarza, który umie zarządzać własnym kapitałem i chce zarządzać kapitałem mieszkańców gminy.

Ukończyłam Akademię Rolniczą w Poznaniu, mogę pochwalić się też dwoma podyplomowymi kierunkami menadżerskimi i prawo ochrony środowiska. Uczestniczę w wielu konferencjach, gdzie zdobywam doświadczenie. Jako dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Kutnie rozsławiłam powiat kutnowski na cały kraj. Jestem inicjatorem i pomysłodawcą konkursu Lew Kutnowski, który promuje naszą regionalną przedsiębiorczość. Jest to dla mnie ogromna satysfakcja i dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w organizacji tego konkursu, a także gratuluję mieszkańcom ich sukcesów i osiągnięć.

▪ materiał wyborczy sfinansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców Justyny Jasińskiej

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: