Gmina Strzelce świętuje! Trwają dożynki, przewidziano wiele atrakcji (ZDJĘCIA/WIDEO)

W najlepsze trwają dożynki w gminie Strzelce. Za nami już obrzędy dożynkowe, a teraz na mieszkańców czeka szereg atrakcji, w tym koncerty ciekawych zespołów. Będzie się działo!

- R E K L A M A -

Uroczystości rozpoczęły się o 14:00 mszą świętą w kościele św. Trójcy w Strzelcach. Następnie uformował się korowód dożynkowy, który przeszedł na teren przy Urzędzie Gminy w Strzelcach. Tam na ręce Wójta Gminy Strzelce Tomasza Grabowskiego wręczono chleby i wieńce. Nie brakowało też przemówień.

Na scenie pojawili się między innymi poseł Marek Matuszewski, Adrian Zieliński reprezentujący posła Tadeusza Woźniaka, wicestarosta kutnowski Magdalena KrupińskaKotulska, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniew Linkowski oraz członek Zarządu Województwa Łódzkiego Robert Baryła oraz przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego Marek Ciąpała. W Strzelcach obecny był także m.in. Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Na scenie w trakcie części obrzędowej występowały zespoły „Strzelce” i „Klonowianki”.

Teraz przed mieszkańcami gminy Strzelce i okolic wiele atrakcji. W części artystycznej występować będą dzieci z Gminnego Przedszkola w Strzelcach, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, RoxaOK, Freaky Boys oraz gwiazda wieczoru, Dziani i Cygańskie Gwiazdy. Przewidziano także dyskotekę z DJ-em.

Dożynki 2023: Rozśpiewane i roztańczone Strzelce! (ZDJĘCIA/WIDEO)
- R E K L A M A -

Wójt Gminy Strzelce Tomasz Grabowski zadbał o szereg atrakcji. Jest wiele stoisk, na których pyszne potrawy prezentują Stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich i Klub Seniora w Strzelcach. Przygotowano prezentacje straży pożarnej, jest namiot Starostwa Powiatowego w Kutnie. Dzieci mogą skorzystać z dmuchańców oraz różnych animacji.

DOŻYNKI W STRZELCACH – ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: