Godzina policyjna w Sylwestra? Ważne słowa premiera Morawieckiego

Wbrew wcześniejszym doniesieniom w Sylwestra nie będzie godziny policyjnej – poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier RP Mateusz Morawiecki.

Godzina policyjna, która wzbudzała duże kontrowersje wśród Polaków, miała być wprowadzona od czwartku 31 stycznia (Sylwester) od godziny 19:00 i trwać do 1 stycznia do godziny 6:00. W tym czasie miała obowiązywać zakaz przemieszczania się – wśród wyjątków znalazły się m.in. realizacja ważnych potrzeb życiowych, obowiązki zawodowe czy opieka nad osobami starszymi i chorymi.

- R E K L A M A -

Dziś podczas konferencji prasowej premier Morawiecki powiedział wprost, że godziny policyjnej nie będzie. Zwrócił się jednak z apelem do Polaków.

„W Sylwestra apelujemy, żeby nie tak jak wszystkie pamiętane przez nas Sylwestry bawić się i cieszyć w dużym gronie przyjaciół tylko żeby spędzić go w gronie kameralnym. Prosimy i apelujemy o pozostanie w domu” – mówił premier Morawiecki.

- R E K L A M A -

„Nie wdrażamy godziny policyjnej, bo aby była zastosowana, musielibyśmy za decyzją pana prezydenta wdrożyć stan wyjątkowy. Dziś uważamy, że nie jest to niezbędne. Ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam wystarczające instrumenty. Bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się i nieużywanie fajerwerków, aby sylwester minął spokojnie” – apelował premier.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: