Grał z Widzewem w Ekstraklasie, teraz wzmocni KS Kutno

Mateusz Broź został czwartym nowym zawodnikiem KS-u Kutno w zimowym okienku transferowym.

Mateusz urodził się 12 lipca 1988 roku w Giżycku. Jest wychowankiem ABC Bagbud Giżycko. Nasz nowy zawodnik występuje na pozycji napastnika, bądź ofensywnego pomocnika.

Swoją przygodę z piłką zaczynał w rodzinnym Giżycku. Następnie w sezonie 2004/2005 trafił do Wisły Kraków, lecz nie udało mu się zadebiutować w pierwszej drużynie. Co nie udało się w Krakowie, udało się w Łodzi. W sezonie 2006/2007 Mateusz przeniósł się do Widzewa, gdzie 16 marca 2007 roku zadebiutował w meczu Ekstraklasy, przeciwko ŁKS-owi Łódź. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Dorobek w Ekstraklasie to 9 rozegranych spotkań.

- R E K L A M A -

Po dwóch latach spędzonych w Widzewie, przyszedł czas na Sandecję Nowy Sącz. W sezonie 2008/2009 Sandecja wywalczył awans do I ligi. Kolejne 3 sezon Broziu spędził na boiskach pierwszoligowych. Najpierw była to Sandecja, następnie Kolejarz Stróże i Flota Świnoujście.

Pod względem dorobku strzeleckiego najlepszym sezonem w zawodowej piłce Mateusza był sezon 2012/2013, gdy występował w II ligowej Garbarni Kraków. Wówczas w 30 meczach strzelił 18 bramek.

- R E K L A M A -

Po sezonie przeniósł się do II ligowego potentata, czyli Motoru Lubin. Natomiast w sezonie 2014/2015 nastąpił powrót do pierwszoligowego Widzewa. „Mati” grał jeszcze w takich klubach jak Puszcza Niepołomice (II liga), Lechia Tomaszów Mazowiecki (III liga), Warta Poznań (II liga), Siarka Tarnobrzeg (II liga) oraz Sokół Aleksandrów Łódzki (III liga).

Ostatnie półtora roku Mateusz spędził w IV ligowej Pogoni Zduńska Wola. W dwóch rundach jesiennych, Mati strzelił łącznie 29 bramek (runda wiosenna w sezonie 2019/2020 została odwołana z powodu COVID-19). Od tego sezonu Mateusz będzie występował w barwach KS SandBus Kutno.

- R E K L A M A -

Witamy w Kutnie. Życzymy by razem z żółto-niebieskimi była to runda życia w wykonaniu Mateusza, jak i całej drużyny – komentuje trener KS-u Dominik Tomczak.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: