reklama

Grasują złodzieje, kutnowska policja ma ważny apel do mieszkańców

Wakacje to czas wyjazdów, ale pamiętajmy także, że jest to okres sprzyjający sprawcom włamań i kradzieży. Nasz dom lub mieszkanie to zgromadzony dorobek wielu lat pracy, dlatego warto zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania. Kutnowska policja apeluje: zabezpiecz mieszkanie podczas wyjazdu!

- R E K L A M A -

Zanim wybierzemy się na wczasy warto wcześniej pomyśleć o właściwym przygotowaniu się do wyjazdu i zabezpieczeniu swojego domu lub posesji. Sposobem na bezpieczne pozostawienie swojego mieszkania jest skorzystanie z zabezpieczeń technicznych lub zapewnienie codziennej opieki zaufanej osoby – mówi mł.asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Przed wyjazdem koniecznie sprawdźmy, czy wszystkie okna, szczególnie te balkonowe, są dokładnie domknięte. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa i stosowaniu dodatkowych zabezpieczeń w przypadku posiadania drzwi balkonowych i nisko usytuowanych okien, a także piwnic i garaży.

- R E K L A M A -

Jeśli nasz dom jest wyposażony w zabezpieczenia techniczne pamiętajmy, aby przed wyjazdem je uruchomić. Nawet w porze dziennej kiedy opuszczamy nasz dom zawsze powinniśmy aktywować systemy alarmowe.

Naszą czujność powinny wzbudzić także zaparkowane w rejonach posesji obce, nieznane pojazdy, osoby budzące podejrzenie, przebywające w sąsiedztwie naszej lub sąsiednich posesji. Sprawcy mogą dokonywać rozpoznania przestępczego, wypytując o to czy sąsiad jest w domu i kiedy wróci.

- R E K L A M A -

Poznajmy sąsiadów, reagujmy na niepokojące sygnały wokół naszego mieszkania czy posesji, dzielmy się z sąsiadami swoimi spostrzeżeniami. Nie bądźmy obojętni na to co dzieje się wokół nas.

Jeżeli zauważysz coś niepokojącego REAGUJ I POWIADOM policję dzwoniąc na numer 112. Telefony alarmowe są do Twojej dyspozycji.

(Źródło: KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: