Wiadomości KutnoNa sygnaleGrasują złodzieje, kutnowska policja ma ważny apel do mieszkańców

Grasują złodzieje, kutnowska policja ma ważny apel do mieszkańców

Wakacje to czas wyjazdów, ale pamiętajmy także, że jest to okres sprzyjający sprawcom włamań i kradzieży. Nasz dom lub mieszkanie to zgromadzony dorobek wielu lat pracy, dlatego warto zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania. Kutnowska policja apeluje: zabezpiecz mieszkanie podczas wyjazdu!

- Reklama -

Zanim wybierzemy się na wczasy warto wcześniej pomyśleć o właściwym przygotowaniu się do wyjazdu i zabezpieczeniu swojego domu lub posesji. Sposobem na bezpieczne pozostawienie swojego mieszkania jest skorzystanie z zabezpieczeń technicznych lub zapewnienie codziennej opieki zaufanej osoby – mówi mł.asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Przed wyjazdem koniecznie sprawdźmy, czy wszystkie okna, szczególnie te balkonowe, są dokładnie domknięte. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa i stosowaniu dodatkowych zabezpieczeń w przypadku posiadania drzwi balkonowych i nisko usytuowanych okien, a także piwnic i garaży.

- Reklama -

Jeśli nasz dom jest wyposażony w zabezpieczenia techniczne pamiętajmy, aby przed wyjazdem je uruchomić. Nawet w porze dziennej kiedy opuszczamy nasz dom zawsze powinniśmy aktywować systemy alarmowe.

Naszą czujność powinny wzbudzić także zaparkowane w rejonach posesji obce, nieznane pojazdy, osoby budzące podejrzenie, przebywające w sąsiedztwie naszej lub sąsiednich posesji. Sprawcy mogą dokonywać rozpoznania przestępczego, wypytując o to czy sąsiad jest w domu i kiedy wróci.

- Reklama -

Poznajmy sąsiadów, reagujmy na niepokojące sygnały wokół naszego mieszkania czy posesji, dzielmy się z sąsiadami swoimi spostrzeżeniami. Nie bądźmy obojętni na to co dzieje się wokół nas.

Jeżeli zauważysz coś niepokojącego REAGUJ I POWIADOM policję dzwoniąc na numer 112. Telefony alarmowe są do Twojej dyspozycji.

(Źródło: KPP Kutno)

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: