reklama

Gratka dla kibiców Widzewa. Dziś „Broendby” w kutnowskim kinie

Kutnowski Dom Kultury przygotował nie lada gratkę dla kibiców łódzkiego Widzewa, których w Kutnie nie brakuje. Dziś, 10 czerwca odbędzie się pokaz filmu „Broendby… nasza ziemia obiecana”.

„Broendby… nasza ziemia obiecana” – 40 min. Film dokumentalny o wydarzeniach jakie miały miejsce w Kopenhadze, 20 lat temu.

- R E K L A M A -

Jednorazowy pokaz specjalnie dla kutnowskich kibiców. 10 czerwca 14:15. Bilety nadal dostępne!

Zdjęcia do filmu były realizowane w Danii i w Polsce. Nikt nie lubi mówić o swoich porażkach. Nam udało się przekonać kilku piłkarzy Broendby, do podzielenia się z nami swoimi wspomnieniami. O nastrojach, emocjach i rozczarowaniu rozmawialiśmy z Kimem Vilfortem, Mogensem Krogh i Auri Skarbeliusem. Z perspektywy 20 lat, wysłuchaliśmy uwag i spostrzeżeń duńskich kibiców i dziennikarzy, którzy wtedy na stadionie, byli świadkami tamtych, jakże przykrych dla nich wydarzeń. „Przesłuchaliśmy” ponad pół drużyny Widzewa, między innymi: Marka Citkę, Tomasz Łapińskiego, Macieja Szczęsnego i wielu innych. Nie zabrakło trenera Smudy i działaczy z tamtych lat: A. Pawelca i A. Grajewskiego. „Marzenie komentatora”, tak określił to spotkanie red. Jacek Laskowski (TVP 2). O Turku, który nie chciał skończyć meczu wspominał także red. Tomasz Zimoch. Nowe fakty, „dołożyli” łódzcy dziennikarze, obserwujący mecz w Kopenhadze – Jarosław Bińczyk i Bogusław Kukuć.

- R E K L A M A -

Dokument uzupełniony jest archiwalnymi materiałami TVP 3 Łódź, TVP 1 i PR 1, oraz nigdzie nie publikowanymi prywatnymi filmami kibiców.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: