REKLAMA
wtorek, 28, czerwiec 2022
REKLAMA

Greckie impresje w bibliotece. Makis Tsitas odwiedził Kutno

poniżej dalsza część artykułu

Wizyta greckiego pisarza Makisa Tsitasa w kutnowskiej bibliotece zakończyła cykl pt. Greckie impresje. Spotkanie oscylowało wokół tematu jego, nagrodzonej Międzynarodową Nagrodą Literacką, książki Bóg mi świadkiem.

Powieść została przetłumaczona na 8 europejskich języków i swą popularność zawdzięcza nie tylko wątkowi literackiemu, ale również specyficznemu językowi, który krótko można określić żargonem ulicy. Główny bohater jest postacią raczej antypatyczną i zniechęcającą do poznawania go – stwierdzili uczestnicy po wysłuchaniu fragmentu powieści czytanego w języku greckim przez Makisa Tsitasa.

Książka miała jednak pokazać Grecję z innej perspektywy, jakiej przeważnie używają turyści odwiedzający Grecję i traktujący ją tylko jako miejsce swojego odpoczynku. Tsitas w swej książce odmalowuje zabawny ale i boleśnie smutny portret Grecji, jej wad i sprzeczności, które nią targają oddając przy tym hołd wszystkim antybohaterom współczesnego, dekadenckiego świata.

poniżej dalsza część artykułu

Po spotkaniu, którego dodatkową atrakcją był posłuchanie egzotycznego dla wszystkich języka greckiego, czytelnicy mogli uzyskać autografy i wykonać pamiątkowe zdjęcie z pisarzem.

źródło: bibliokutno.pl

reklama

Warto przeczytać:

reklama