reklama
reklama

Greckie praktyki uczniów „Troczewskiego” w ramach programu Erasmus+ – ZDJĘCIA

Trzydziestu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa, technik technologii żywności i technik żywienia i usług gastronomicznych od 5 kwietnia przebywa na greckiej wyspa Kreta.

- R E K L A M A -

Tam właśnie realizowany jest projekt „Rozwój kompetencji zawodowych młodych techników” dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. Partnerem projektu jest instytucja ECTE z siedzibą w miejscowości Rethymno w Grecji. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji zawodowych, językowych i społecznych uczniów oraz rozwój współpracy międzynarodowej i zwiększenie europejskiego wymiaru ZSZ Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie.

W czasie miesięcznej praktyki młodzież zdobywa wiedzę i kompetencje zawodowe, które w przyszłości pozwolą jej się wyróżnić wśród innych kandydatów na rynku pracy. Młodzi ludzie wzbogacają swoje umiejętności językowe, społeczne i interpersonalne, uczą się też otwartości i tolerancji oraz nawiązują nowe kontakty. Warto podkreślić, że udział w projekcie jest bezpłatny – koszty utrzymania, podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, wycieczki kulturowe i przejazdy lokalne zostają pokryte z budżetu projektu.

(ZSZ nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: