reklama

Grób Żołnierzy wrześniowych w Strzegocinie uroczyście poświęcony (ZDJĘCIA)

Na cmentarzu parafialnym w Strzegocinie z okazji 84. rocznicy Bitwy nad Bzurą odbyła się uroczystość poświecenia nagrobka Żołnierzy Wojska Polskiego poległych w czasie wojny obronnej z Niemcami we wrześniu 1939 roku.

- R E K L A M A -

Spoczywają tutaj żołnierze z 55 Pułku Piechoty, 72 Pułku Piechoty oraz jeden bezimienny. Na początku uroczystości przedstawiony został krótki rys historyczny, a następnie ksiądz proboszcz Zbigniew Strzałkowski odmówił modlitwę w intencji poległych żołnierzy i poświęcił mogiłę.

Następnie przedstawiciele przybyłych delegacji złożyły wiązanki kwiatów: uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie pod opieką Pani Anny MichalakWójt Gminy Kutno Justyna Jasińska wspólnie z sołtys Strzegocina Katarzyną Wiwałą oraz Senator RP Przemysław Błaszczyk, który podziękował Wójt Gminy Kutno za troskę o pamięć poległych żołnierzy.

- R E K L A M A -

Grób upamiętniający Żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r. w Strzegocinie, został odnowiony dzięki pozyskaniu przez Gminę Kutno środków finansowych z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego, na zadanie dotyczące utrzymania grobów i cmentarzy wojennych, w łącznej wysokości 40 000 tysięcy złotych.

(Gmina Kutno)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: