Groźne zderzenie dwóch samochodów, sprawcą pijany kierowca. Miał blisko 2 promile

Do bardzo poważnego wypadku doszło na trasie pomiędzy Kutnem a Piątkiem. Zderzyły się dwa samochody, które wpadły do rowu. Sprawcą okazał się pijany kierowca.

W poniedziałek 28 grudnia o godz. 16.30 na drodze W-702 w miejscowości Michałówka doszło do zderzenia dwóch osobówek. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń kierowca nissana jadąc w kierunku Kutna zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z toyotą, którą kierował 26-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego.

- R E K L A M A -

W wyniku zderzenia auta wpadły do przydrożnego rowu. Okazało się, że 59-latek zdecydował się wsiąść za kierownicę nissana mając blisko dwa promile alkoholu. Drugi kierowca był trzeźwy. Mieszkaniec powiatu łęczyckiego musi się liczyć z konsekwencjami jazdy w stanie nietrzeźwości. Takie przestępstwo zagrożone jest między innymi karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Rezultatem brak rozwagi i nieodpowiedzialność kierowców, w wyniku dwóch zdarzeń tylko minionej doby trzy osoby trafiły do szpitali. Przed nami ostatni długi weekend tego roku. Zróbmy wszystko, aby był on bezpieczny, zarówno dla kierujących jak i pieszych. Bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych. Zachowajmy ostrożność, by bezpiecznie dotrzeć do celu.

- R E K L A M A -

Źródło: KPP Łęczyca, zdjęcie ilustracyjne

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: