reklama
reklama

Groźnie na A1 pod Kutnem, osobówka wjechała w ciężarówkę. Na miejscu służby ratunkowe [ZDJĘCIA]

Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło dziś na autostradzie A1 w powiecie kutnowskim. Na miejscu interweniowały policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe.

Po godzinie 14.40 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie otrzymał zgłoszenie, że na 239 kilometrze autostrady A1 w okolicach miejscowości Niedrzew Drugi (gm. Strzelce) doszło do zdarzenia z udziałem ciężarówki i samochodu osobowego.

- R E K L A M A -

Na miejsce zadysponowano aż trzy zastępy straży pożarnej z Łaniąt, Kutna i Klonowca, a także policję i pogotowie ratunkowe. Z niewiadomych na tę chwilę przyczyn samochód osobowy z impetem wjechał w tym ciężarówki. Kierowca osóbówki został przetransportowany do szpitala.

Na autostradzie przez około 1,5 godziny występowały niewielkie utrudnienia w ruchu. Akcja służb zakończyła się tuż przed godziną 16.

- R E K L A M A -

AKTUALIZACJA:

31 stycznia 2022 roku około godzinie 14:25 na A1 w okolicach miejscowości Niedrzew Drugi doszło do kolizji. Kierujący peugeot 37-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył pojazdu volvo, którym kierował 43-latek. Kierowcy byli trzeźwi i na szczęście zakończyło się na lekkich obrażeniach, których doznał kierowca peugeota.

- R E K L A M A -

„Przypominamy, iż od początku 2022 roku wprowadzony został nowy taryfikator mandatów karnych, który przewiduje surowsze kary za popełnione wykroczenia drogowe. W tym przypadku 37-letni kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie otrzymał mandat karny wysokości 3 tysięcy złotych i 6 punktów karnych. Pamiętajmy konsekwencje takiego zachowania niejednokrotnie mogą być tragiczne w skutkach” – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Apelujemy o większą ostrożność na drodze zwłaszcza przy obecnie panujących trudnych warunkach drogowych. Bezpieczeństwo, a co za tym idzie, nasze zdrowie i życie – leży w naszych rękach.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: