Groźny pożar, zapalił się samochód i piekarnia. W akcji cztery zastępy straży (FOTO)

- poniżej dalsza część artykułu -

Do bardzo groźnego pożaru doszło w Łęczycy, gdzie straż walczyła z pożarem samochodu i budynkiem piekarni. W działaniach udział wzięło blisko 20 strażaków.

- poniżej dalsza część artykułu -

16 listopada 2021 roku o godz. 16:31 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu dostawczego w Łęczycy.

- poniżej dalsza część artykułu -

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że pali się samochód dostawczy oraz elewacja budynku piekarni. Nie stwierdzono osób poszkodowanych.

„Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palący się pojazd oraz trzech prądów wody w natarciu i w obronie na palącą się elewacje budynku, przeszukaniu pomieszczeń budynku w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych. W celu wykluczenia niewidocznych źródeł ognia używano kamery termowizyjnej” – relacjonuje asp. Grzegorz Sobiński, KP PSP w Łęczycy z KP PSP w Łęczycy.

- poniżej dalsza część artykułu -

W akcji gaśniczej trwającej 2 godz. 11 min. udział brały 2 zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy oraz 2 zastępy z OSP w KSRG (OSP Leźnica Mała, OSP Topola Królewska), łącznie 19 strażaków.

(KP PSP w Łęczycy)


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama