Groźny wypadek w Kutnie. Zderzenie motocykla i ciężarówki (ZDJĘCIA)

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na drodze krajowej numer 92 w Kutnie. Kierowca ciężarówki nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu motocykliście i doszło do zderzenia obu pojazdów. Na szczęście motocyklista nie doznał poważnych obrażeń.

- R E K L A M A -

16 czerwca 2023 roku w godzinach popołudniowych na DK nr 92 w Kutnie doszło do kolizji ciężarówki z motocyklem.

27–letni kierujący ciężarówką marki scania jadąc od Warszawy w kierunku Kutna w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu motocykliście. Między pojazdami doszło do zderzenia.

O dużym szczęściu może mówić 33-letni kierowca jednośladu marki kawasaki – zmuszony do gwałtownego hamowania stracił panowanie nad pojazdem, ale zapobiegł tym samym poważnemu wypadkowi.

- R E K L A M A -

– Mundurowi zweryfikowali urządzeniem stan trzeźwości kierujących i potwierdzili, że byli trzeźwi. Z uwagi na urazy motocyklisty została wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia. Na szczęście kierujący jednośladem nie doznał poważnych obrażeń – mówi Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność! Przypominają, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają najmniejszych szans.

- R E K L A M A -

Motocykliści są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy podczas wypadku czy kolizji. Każdy, kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną niebezpiecznych zachowań, bowiem przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista praktycznie nie daje szans kierowcom samochodów na to, że go zauważą. Pamiętajmy, że niższa prędkość nie zawsze uchroni od wypadku, ale jego skutki będą na pewno mniejsze.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

(KPP Kutno)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: