Groźny wypadek z udziałem quada, ranny 13-latek. Lądował śmigłowiec LPR [ZDJĘCIA]

Do poważnego wypadku doszło dziś w powiecie kutnowskim. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym śmigłowiec LPR.

- R E K L A M A -

Około godziny 12:30 do kutnowskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wola Pierowa w gminie Nowe Ostrowy.

Jak się okazało, osobowy golf zderzył się z quadem. Według informacji przekazanych Panoramie przez dyżurnego KP PSP w Kutnie, wyniku zdarzenia ranny został 13-letni chłopiec, który doznał obrażeń nóg.

- R E K L A M A -

Sytuacja okazała się na tyle poważna, że na miejsce zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala w Łodzi.

— Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kutnowskiej drogówki wynika, że kierujący quadem, 13-letni chłopiec doprowadził do zderzenia z osobowym vw. 13-latek poruszając się drogą gruntową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu przez co wjechał wprost pod samochód osobowy marki VW, którym kierował 20-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego — powiedziała Panoramie mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący samochodem był trzeźwy. W trakcie prowadzonych czynności na miejscu wypadku drogowego okazało się, że quad, którym poruszał się chłopiec był niedopuszczony do ruchu, a także nie posiadał ubezpieczenia OC.

Na miejscu działania prowadzili strażacy, policjanci, zespół ratownictwa medycznego i LPR. Droga na czas prowadzonych czynności przez służby była całkowicie zablokowana.

(fot. KPP Kutno)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: