reklama
reklama

Grupa SPEED na drogach Kutna i regionu – zabrano już ponad 50 praw jazdy!

7 przekroczeń prędkości +50km/h ujawnionych tylko w jeden dzień – to efekt działań grupy SPEED na terenie powiatu kutnowskiego.

Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wyniki pracy policjantów grupy SPEED wciąż pokazują, że nie brakuje kierowców, którzy zagrażają bezpieczeństwu. Policjanci z kutnowskiej drogówki, którzy działają w ramach tej grupy tylko w dniu wczorajszym zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie prędkości 50+.

- R E K L A M A -

Grupa SPEED powstała, aby zwalczać najbardziej agresywne zachowania na drogach. Dlatego policjanci ruchu drogowego wychwytują wszystkich tych, którzy wykazują się brakiem zdrowego rozsądku i szacunku dla innych kierowców powodując śmiertelne zagrożenie na drodze. Nie ma tolerancji dla drogowego piractwa.

Od początku działania na naszym terenie grupy SPEED tj od marca br., kutnowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymali 58 kierowców za przekroczenie prędkości 50+ w terenie zabudowanym.

- R E K L A M A -

„Jeden z tych kierowców miał już zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości na 3 miesiące i w okresie próby odważył się kolejny raz zaryzykować. Niestety tym razem straci prawo jazdy na dłużej. W pozostałych 57 przypadkach oprócz nałożonych mandatów policjanci zatrzymali kierującym również uprawnienia” – informuje podkom. Edyta Machnik z KPP Kutno.

Przypominamy!

- R E K L A M A -

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna, niesie za sobą zagrożenie braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenie do wypadku.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: